• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

2019’A BEŞ KALA

Reklam
, 0 Yorum

Koskoca bir yılı daha geride bırakmaya artık sadece sayılı günler kaldı ve Siirt olarak yeni yıla sarkacak olan birkaç önemli hizmet beklentisine, hemşerilerimin arzuları doğrultusunda bir kere daha dikkat çekmek isterim. Söz konusu beklentilerden biri, yeni yılın ilk ayında hizmete gireceği ifade edilen Havaalanımızdır. Birkaç kez trafiğe kapanan ve büyük uçakların sefer yapmasına müsait olmadığı ifade edilen havaalanımızın yeniden hizmete açıldığında, bu sıkıntıyı aşarak büyük uçakları kucaklama olanağına kavuşacağı gibi trafiğe kapanmasının da artık söz konusu olmayacağı vurgulanmıştı. Akan yıllar içinde Havaalanımızda yaşanan mağduriyetleri deşmeyerek, hemşerilerimizin bir an önce Batman ve Diyarbakır havaalanlarından uçma mecburiyetinden kurtulmayı, yapılan açıklamalar doğrultusunda beklediklerini vurgulamak isterim.

Başta koyu işsizlik olmak üzere birçok sorunu daha olan ilimizin diğer iki beklentisi ise, uzun yıllardır yapımları devam eden bazı ulaşım ağlarımızdır. Bu ulaşım ağlarından biri 32 yıldır ele alınan 56 kilometrelik Siirt-Eruh ve bir diğer ulaşım ağı ise ülkemizde ilk bölünmüş yol hizmetleri arasında değerlendirilen Siirt-Kurtalan yoludur.

Ele alınan önemli hizmetlerin zamanında bitirilmemesi, hizmeti bekleyenleri sıkıntıya soktuğu gibi, maliyet açısından da daha masraflı olmaktadırlar. Siirt-Kurtalan bölünmüş yolu ile Siirt-Eruh yolu için günümüze dek ne kadar ödenek kullanıldığı sağlıklı şekilde tespit edilirse, hizmetlerin kısa zamanda tamamlanmamasının ekonomik açıdan ne denli zarar tevlit ettiği çok daha iyi anlaşılacaktır sanırım.

Önümüzdeki Pazartesi günü 2019 yılını kucaklayacağız ve 2018 yılındaki sıkıntılı süreci geride bırakan değerli hemşerilerim, yeni yılın sıkıntıların aşıldığı bir yıl olması için dualarını esirgemeyeceklerdir derken, üç önemli hizmet beklentisi için bir kere daha sayın ilgililerin dikkatini çekiyor ve bu hizmetlerde önceliğin havaalanımızın trafiğe açılması olduğu hatırlatmasında bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN