• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

13 MART 2019’DA  DÜZENLENECEK OLAN1.SİİRT TIP ZİRVESİ BİLİMSEL PROGRAMI AÇIKLANDI

Reklam
, 0 Yorum

İlimizde kuruluş aşamasında olan ve 2019/2020 ders yılında eğitim ve öğretime başlayacağı açıklanan Tıp Fakültesi konusunun geniş şekilde ele alınacağı “1.Siirt Tıp Zirvesi”nin bilimsel programı açıklandı.

TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda 13 Mart 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan 1. Siirt Tıp Zirvesinin başlama saati 13:00 olarak belirlenmiş bulunulmakta. 30 kişiden oluşan düzenleme komitesi tarafından hazırlanan programa göre etkinlikler Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Protokol konuşmalarıyla start alacak. Bu etkinliği plaket töreni izleyecek. Oturumu Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca ve İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür yönetecek.

Kurucu Dekan Prof. Dr. Vefik Arıca tarafından 14 Mart Tıp Bayramı ve Siirt Tıp Fakültesinin kuruluşu ile ilgili gelişmeler anlatılacak. Siirt’te Sağlık Personeli konulu konuşma MYO Müdürü Prof. Dr. Cafer Saka tarafından yapılacak. Siirt Devlet Hastanesi Baştabibi Uzman Dr. Sedat Yeşilbaş tarafından, Siirt hastanesinin çalışmaları ve sorunları konularında bilgilendirme yapılacak.

Tıp Zirvesi etkinliği Siirt Üniversitesi Öğrencilerinin Bilimsel Çalışma Sonuçları ile ilgili bilgilendirmelerle devam edecek.

Programda Tıp Fakültesinin ve Morfoloji Hastanesinin nerede kurulacağına dair bir bilgilendirme yapılıp yapılmayacağı konusuna yer verilmemiş bulunulmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN