• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI, COŞKUYLA KUTLANDI

Reklam
, 0 Yorum

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümü, ilimizde coşku içinde kutlandı.

Siirt’teki ilk tören, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla, sabah saat 10:30’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunulması ile başlandı.

Aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilmesinin ardından, buradaki tören son buldu.

Eski Hükümet Konağı meydanında, saat 11.00’da başlayan kutlamalara; Vali Ali Fuat Atik, Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kenasarı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak, Baro Başkanı Av. Nizam Dilek, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, askeri erkân, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Hükümet Konağı önündeki tören programı, aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporcuların vatandaşlara karanfil dağıtımının ardından, coşku içerisinde geçen kutlamalarda Judo ve Taekwondo gösterileri beğeni ile izlendi.

Etkinlikler sırasında bayrak taşıyan bir öğrencinin sıcaktan bayılması üzerine jimnastik ve halk oyunları ekibinin gösterileri iptal edildi.
İlimizden uluslararası alanda derece yapan sporcular ile gençlik haftası dolayısıyla okullar arasında düzenlenen Şiir, Resim ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve sporculara ödülleri Vali Ali Fuat Atik ve protokol üyeleri tarafından törenle verilirken, Vali Atik, tören sonunda görevli öğretmen ve öğrencileri kutladı.

https://www.facebook.com/atasevdam/videos/2353561691360698/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN