• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

2019/2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN VELİLERİN, İDARECİLERDEN TALEPLERİ!

Reklam
, 0 Yorum

2019/2020 Eğitim ve Öğretim yılı start aldı. Ülkemiz genelinde 19 milyona yakın öğrenci bulunuyor. Yani, birçok ülkelerin nüfuslarından kat-kat fazla öğrenciye sahibiz. Yeni ders yılı başlarken, istedik ki, öğrenci velilerinin önemli bazı istekleri konusunda yetkililerin ve ilgililerin dikkatlerini çekelim. İşte, veliler tarafından bize aktarılarak ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerine sunulması istenilen dilek ve temennilerden bazıları:

*Okulların çevreleri kötü niyetli kişilerin tasallutlarından arındırılmalı, okul çevreleri sürekli güvenlik kontrolü altında tutulmalıdır.

*Okul servis araçları sürekli denetlenmeli, servis araçlarının sürücülerinin kimliklerinin GBT’si sorgulanmalıdır.

*Okul kantinleri sıkı denetim altında tutulmalı, zararlı gıda maddelerinin satılması önlenmeli, fiyatların makul ölçüde tutulmasına dikkat edilmelidir. Servis şoförleri gibi, kantin çalışanlarının da GBT sorgulaması yapılmalıdır.

*Sınıf öğretmenlerinin mümkün mertebe ve çok zaruri durumlar dışında değişmemeleri gerekir. Öğretmenlerin sık-sık değiştirildiği sınıflarda başarı durumunda düşüş olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun için yıl içinde mümkün mertebe sınıflarda öğretmen değişikliği yapılmaması konusunda gerekli önlemler alınmalı, sınıflara tayin edilecek öğretmenlerin nakil ve benzeri durumları ile özellikle bayan öğretmenlerin hamilelik gibi sebeplerle değişmelerinin tedbirleri peşinen alınmalıdır.

*Öğretmenlerle, veliler arasında diyalog kurulmalı, özellikle sorunlu öğrenci velilerinin sık-sık davet edilerek,  alınabilecek ortak tedbirlerin görüşülmesi sağlanmalıdır.

*Özellikle sınıf öğretmenleri, öğrenciler arasında hiçbir şekilde ayırım yapmamalı, bütün öğrencilere sevgi ve şefkatle yaklaşmalıdır.

*Milli eğitim müfettişleri, okulları ve özellikle sınıfları sık-sık kontrol ederek öğretmen ve öğrencilerin durumlarını tespit etmeli, gördükleri eksiklikler konusunda sözlü veya yazılı uyarılarını yapmalıdır.

*Okulların yangın söndürme alet ve edevatlarının bir süs olarak yerleştirilmesi değil, gerçekten kullanılabilecek donanıma sahip olup olmadıkları kontrol edilmelidir.

*Okullarda ve okulları çevreleyen ihata duvarlarında sorunlar olup olmadığı, kazalara davetiye çıkarabilecek yapıların bulunup bulunulmadığı süratle araştırılarak, eksiklikler varsa derhal giderilmelidir.

***

Okul velilerinin taleplerinden yola çıkarak 2019/2020 ders yılı için veliler tarafından tespit edilen konuları ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerine sunarken yeni ders yılının öğrencilere, velilere, öğretmenlere, okul yöneticilerine ve milli eğitim teşkilâtına hayırlı olması dileklerimizle yazımızı noktalıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN