• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

2019’U DA DEVİRECEĞİZ

Reklam
, 0 Yorum

Su gibi akıp giden zaman, 2019 yılını da önümüzdeki ay sonunda devirecek ve önemli sorunlarla beklentilerin çözüme ulaştırılmaları, 2020 ve sonraki yıllara sarkmış olacak. Halkımız karşı karşıya olduğumuz sorunları çok iyi bilmekte ve bu sorunlarla beklentilerin çözüme ulaştırılmalarında meydana gelen gecikme, kendilerini üzüntü içine sokuyor.

“Yıllardır ülkemiz gündeminde yer alan insanlık dışı teröre yönelik verilen kararlı mücadele yıllar önce hedeflenmiş olsaydı önemli konu günümüze kadar sarkmazdı…” diye görüş belirtenler, refahsızlıktan duydukları tepkiyi de dile getiriyorlar ve; “Yaşanan sıkıntıların eşit koşullarda göğüslenebilmesini sağlayacak önlemlerin alınmamasının önemli bir talihsizliktir..” diye görüş belirtiyorlar.

Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasından sonra imkansızlıklar içinde önemli hizmetler icra edildiğini dile getiren bazı vatandaşlarımız; “İkinci Dünya Savaşına girmediğimiz halde bu savaşta yerle bir olan Almanya ile Atom bombasının hedefi olan Japonya’dan ekonomik alanda geri kalmış olmamız düşündürücüdür.. Oysa, işaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yapmasaydık, dikkat çekilen gaflet ve dalaletler için duyarlılık gösterilmiş olsaydı bugün çok daha güçlü bir ülke konumunda olurduk…” diyorlar.

Terörle mücadeledeki kararlılık şüphesiz sevindiricidir, ancak; kararlı mücadele başlangıçtan itibaren verilmiş olsaydı, vurgulandığı gibi insanlık dışı vahşet günümüze kadar devam etmezdi. Tabii ki, halkımızın refah konusundaki beklentilerinin sağlanamamış olması da çok üzücüdür ve bu önemli olumsuzluklarda, akan yıllar içinde ülke yönetiminde söz sahibi olan herkesin payı vardır.

2020 yılına sarkacak en önemli sorunlarımızdan biri işsizliktir ve sayıları milyonlarca ifade edilmekte olan işsizlerimiz ekonomiye kazandırılmadıkça arzulanan sağlıklı bir kalkınmayı gerçekleştirmek imkânsızdır… Üretime yönelik yeni tesisler kurulması için imkân sahibi herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Kalkınmış ülkelerde olduğu gibi kooperatifçilik ruhunun yaygınlaşması için gayret edilmeli ve bu bağlamda ciddi girişimler söz konusu olursa mutlaka desteklenmelidir. 2019’u devirmeye günler kala ilimizde de en önemli sorun koyu işsizlik, ülke genelindeki sorun ise milli gelir dağılımındaki adaletsizliktir diyerek peşinen dikkatleri çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN