• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

“2020’YE Mİ SARKACAK?”

Reklam
, 0 Yorum

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile ekonomist diye ifade edilen eski bakanlardan Ali Babacan’ın ayrı/ayrı bir siyasi parti kuracakları ve bunu 2019 yılı sonlarına doğru gerçekleştirecekleri belirtiliyordu ama, halen bu açıklamaları teyit eden bir gelişme olmadığından kamuoyunda; “Sözü edilen 2 siyasi partinin kuruluşu 2020’ye mi sarkacak?.. 2020’ye sarkmadan önce kurulmuş olsalar dahi mevcut siyasi partilerde siyaset yapan kişilerce açılacak siyasi partilerin beklentilere kamuoyumuzun arzusu doğrultusunda bir çözüm üreteceklerine inanmıyoruz…” diye görüş belirtiyorlar.

Uzun zamandır vatandaşlarımızın bu görüşlerini savunan biri olarak, mevcut siyasi partilerin içinden çıkacak yeni siyasi partilerin de; “küçük olsun, bizim olsun” görüşü içinde hareket etmeleri ihtimali yüksektir ve bu nedenle onların dışında yeni siyasi partilere ihtiyaç olduğunu tekrar vurgulamak isterim. Siyaseti azınlığın elinde bırakmamak ve demokrasiyi ileriye taşımak adına halkımızın geniş kesimlerince siyaset yapılmasında yarar vardır.

Fırsat buldukça daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi, mağdur edilen milyonlarca emekliyi bir siyasi çatı altına toplama imkânı sağlanabilirse, ülkemizdeki tüm siyasi partiler kendilerine çekidüzen vermek zorunda kalacaklardır. Bu beklentinin gerçekleşmemesi durumunda bizleri temsil edecek olanlar, geçmişte olduğu gibi siyasi partilerin genel başkanları ile etraflarındaki bir avuç partilinin inisiyatifinde kalacaktır.

Halkımızın görüşümü yansıtan görüşlerinin altını çizerken 12,5 milyon emekliyi bir siyasi çatı altına toplamak için gayret gösterilmesi gerektiğine de bir kere daha dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN