• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

22 YILDA OKULDA YALNIZCA BİR VALİ GÖRDÜM

Reklam
, 0 Yorum

Vali Osman Hacıbektaşoğlu her fırsatta okulları ziyaret ederek öğretmen ve sevgili öğrencilerimizle görüşüyor. Özellikle geleceğimizin büyükleri olan minik öğrencilerle sohbeti çok seviyor ve onlarla şakalaşarak çeşitli sorular yöneltiyor.

Vatandaş, devlet kaynaşması açısından enfes, değeri paha biçilemez bir tablo.  Geçen günde aynı durum Cumhuriyet İlkokulumuzda gerçekleşti. İl geneli dağıtımı yapılacak olan 2 bin adet okuma yazma setinin dağıtımı için aynı zamanda eğitimci olan eşi Güney Hacıbektaşoğlu ile birlikte bu okulumuza  giden Vali  Hacıbektaşoğlu, gezdiği sınıflardaki öğrencilerin her biri ile ilgilendi ve sevgisini gösterdi. Daha önemlisi onlara bu ülkenin geleceği olduklarını aşılamaya çalıştı.

Sayın Hacıbektaoğlu ve eşi öğrencilerle ilgilenirken   bende geçmişe kısa bir yolculuk yaptım. Öğretmenlik ve yöneticilik yaptığım yılları hatırladım. Birçok hemşerimiz bilir, okullarda tam 22 yıl görev yaptım.. Üstelik bu yılların 15’i de il merkezinde, yani kuş konmaz kervan geçmez uzak köylerde değil.. Ancak buna rağmen görev yaptığım okullarda yalnızca bir kere valiyi gördüm.

O da 1980’li yıllarda görev yapan Selami Teker’di.. Şöyle bir sınıfları dolaştı ve herhalde o dönemde henüz 12 Eylül’ün etkisinde olmamız nedeniyle girdiği sınıflarda bir komutan edası ve ciddiyetiyle; “Nasılsınız Çocuklar “ deyip dışarı çıkıyordu. Gezdiği sınıflara girmesi ile çıkması bir oluyordu.. Ben o yıllarda öğretmenlik yapıyordum ve benim sınıfımda kalış süresi ancak bir dakika kadar oldu.

Gerçekten de  okullarda görev yaptığım 22 yıl boyunca başka da vali görmedim.. Hatta Milli Eğitim Müdürlerini de ancak birkaç  kez görebildim.

O yıllardan bu yıllara devletin vatandaşa bakış açısı ne kadar değişti.. Ne güzel bir değişim.. Ceberrüt, eli sopalı, ulaşılamaz devlet anlayışından vatandaşla hemhal olan  ve gülümseyen bir devlet anlayışına ulaşmak gerçekten mutluluk verici.. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı, devletin şefkatli koruyucu baba yönünü vatandaşa hissettirmek. Her biri diğerinden daha güzel duygular yaşatıyor insana.

Kim ne derse desin çok güzel şeyler.. Bunları bize yaşattığı için Valimiz Sayın Hacıbektaşoğlu’na teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN