• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

23 HAZİRAN’DA SEÇİMİ KİM ALIR

Reklam
, 0 Yorum

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir belediye seçimlerini yenileme kararı alması doğru mu, yanlış mı onun tartışmasını yapmayacağız. Ortada bağlayıcı olan ve 4’e karşı 7 oyla alınmış bir iptal kararı var. İptal, YSK üyelerinden 4’ünün içine de sinmemiş olacak ki, RET kararı vermişler. Şimdi, önümüzde yeni bir seçim var. Vatandaşlar olarak bu seçime odaklanmamız gerekir.

İptal edilen ve 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin galibi kim olacak. Yine Ekrem İmamoğlu mu alacak. Yoksa devletin bütün imkânlarını kullanacak olan AKP’nin adayı Binali Yıldırım mı. Normal şartlar içinde yapılacak bir seçim tekrarının galibinin yine Ekrem İmamoğlu olması gerekir. Ancak, AKP iktidarının durumu lehine çevirmek için bütün imkânlarını seferber edeceği ortada. Hatta bu iş için yeni bir barış sürecine de girilebilir. Nitekim, yıllardan beri avukatlarıyla görüştürülmeyen Abdullah Öcalan (APO) TESADÜF MÜ diyelim, kararın açıklanacağı gün avukatlarıyla yeniden görüştürüldü. Acaba bunda HDP’nin oylarına göz kırpma gibi bir durum var mı, yok mu!

Daha önce yapılan yorumlarda seçimlerin tekrarı halinde İmamoğlu’nun 5-10 puan öne geçeceği öne sürülüyordu. Millet, haksızlığın karşısında ve mazlumun yanındadır. Ekrem İmamoğlu’nun, seçimlerin iptal edilmesine ilişkin açıklamadan sonra Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmasında (Ramazan günü kul hakkı yediler. Onları Allah’a havale ediyorum) demesi bir hayli etkili oldu. Vatandaşlar olarak her zaman için mazlumlardan yana olmak gibi bir hasletimiz vardır. İstanbullu seçmen vatandaş, İmamoğlu’nun haksızlığa uğradığına kanaat getirirse, destek vermeyi vazife bilecektir.

Seçimlerin sonucunu değiştirmek, elbette kul hakkıdır. Hem sadece İmamoğlu ve Yıldırım’ın hakkıyla ilgili değildir. 16 Milyon İstanbullunun hakkının gaspı anlamına gelir.

Biz de, Ekrem İmamoğlu’nun söylediği gibi (her şey güzel olacak) diyerek yazımızı noktalarken, yine de ülkemiz için hayırlı olanın gerçekleşmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN