• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 99. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

Reklam
, 0 Yorum

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıldönümü Türkiye genelinde ve İlimizde etkinliklerle kutlandı.

İlimizdeki etkinlikler Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreniyle start aldı. Saat 09:00’da İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş tarafından Anıta çelenk sunuldu, 1 dakikalık saygı duruşunu müteakip İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma törenine Garnizon Komutan Vekili ve İl Emniyet Müdürünün yanı sıra, kurum müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılırken, hiçbir siyasi parti yetkilisinin katılmaması dikkatleri çekti. Şehrimizdeki etkinlikler Atatürk stadyumunda devam etti.

Atatürk Stadyumu’ndaki etkinliklere  Vali Ali Fuat Atik, Garnizon Komutanı Vekili Mehmet Fevzi Kenasarı, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Halk oyunları ve spor etkinliklerinin ardından bayrak gösterisi yapıldı. Vali Ali Fuat Atik’in dereceye giren öğrencilere ödül vermesinin ardından etkinlikler son buldu. 

Başkent Ankara’da ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk tören Anıtkabir’de gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.

TBMM’nde düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na Başkan Mustafa Şentop’un çelenk koymasıyla başladı. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM Başkanvekilleri, TBMM Başkanlık Divanı ve milletvekilleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi. 

Dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı Günü olan 23 Nisan’ın özellikle çocuklara mutluluklar getirmesini diliyor, bize bu günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ile silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN