• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

25 GÜN KALDI!

Reklam
, 0 Yorum

Mahalli seçimlerin yapılmasına bugün itibarıyla 25 gün kaldı ve ittifak sağlamış siyasi partilerin liderleri gittikleri illerde mitingler düzenleyerek seçmen vatandaşların tercihlerini kazanmaya gayret ediyorlar. Seçim yarışını sürdürenlerin sorun ve beklentilere yönelik çözümlerin ne olacağı noktasında projelerinin ne olacağını anlatmak yerine birbirlerini ağır şekilde karalamalarının seçmenler tarafından benimsenmediğine bir kere daha dikkat çekmek isterim. Üzülerek belirteyim ki, sandık başına gitmeye 25 gün kala benimsenmeyen bu tutumun değişmesi ihtimali sıfırdır ve partileri adına konuşanlar, bundan böyle de aynı tutumlarını sürdüreceklerdir

Medyada yer alan haberlerde “Kararsız seçmen sayısı küçümsenmeyecek oranda” deniliyorsa da, bu ifadenin tersi bir durum yaşanması ihtimali daha yüksektir sanırım. Seçim sistemi hür iradenin tam anlamı ile yansımasını sağlamaktan uzak ise de 4 yılda, ya da 5 yılda bir sandık başına giderek tercih hakkını kullananlar, bu haktan feragat etmenin aleyhlerine sonuç doğuracağı bilincine ulaştıklarından sandık başına giderek önlerine konan aday listelerinden tensip edecekleri aday listelerine oy kullanacaklardır.

Seçmen vatandaşlar; miting meydanlarında söylenenleri, yazılanları, çizilenleri yakından takip ediyor ve değerlendirmelerini siyasiler gibi ince eleyip sık dokumak suretiyle değerlendirmektedirler. Nabızların tutmak istediğim seçmen hemşerilerimizin çoğu, oy kullanmanın önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu belirtirlerken  tercihlerinin ne olacağını söylemiyorlar ve neden söylemediklerini dile getirdikleri gerekçelerinde, kendilerine hak verdiğimi vurgulamak isterim.

Son günlerde mahalli seçim nedeniyle ilimizi de ziyaret edenler oluyor ve söz konusu ziyaretlerin en çok önemseneni yarın gerçekleşecek. 9 Mart 2003’te yapılan Siirt yenileme seçiminde Mervan Gül’ün yerine AK Parti’nin liste başı adayı olan ve kullanılan oyların %84,8’ini alarak TBMM’ye Siirt milletvekili olarak girmeye hak kazanarak ardından yüce makamlara ulaşan sayın Erdoğan’ın bugün ilimizde olması bekleniyor. Mahalli seçimler için Siirt’liden destek isteyecek olan sayın Erdoğan’a hoş geldiniz diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN