• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

31 MART SEÇİMİNİN RÖVANŞI,  23 HAZİRAN’DA ALINDI! İSTANBULLU (HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK) DEDİ KAZANAN DEMOKRASİ VE İMAMOĞLU OLDU!

Reklam
, 0 Yorum

31 Mart Pazar günü Türkiye genelinde yapılan yerel seçimler cümlesinden olmak üzere gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini önce MİLLET ittifakının adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı açıklanmış ve mazbatası verilmişken, Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan itiraz üzerine İstanbul İBB seçiminin tekrarlanmasına ve seçimin rövanşı mahiyetindeki yeni seçimin de 23 Haziran 2019 Pazar günü yenilenmesine karar verilmişti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, İstanbul’da bugün saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi, 17.00 itibarıyla sona erdi.

Oy verme saati bittiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oyları kullandırıldı.

9 saat devam eden oy verme işlemi saat 17:00 itibarıyla son buldu. Oy verme işleminin tamamlanmasından sonra, oyların sayımına başlandı. 31 bin 124 sandıkta oy kullanan 10 milyonun üzerinde seçmenlerin oylarının sayımına geçilirken İBB seçimlerine katılımın yüksek oranda gerçekleştiği anlaşıldı.

Gazetemiz baskıya verildiği ana kadar elde edilen sonuçlar ışığında MİLLET ittifakının adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun en yakın rakibi durumundaki CUMHUR ittifakının adayı AKP’li Binali Yıldırım’a önemli oranda fark attığı gözlemlendi. Saadet Partisi Adayı ile Vatan Partisi Adayına ve bağımsız adaylara çıkan oyların ise 31 Mart seçiminde olduğu gibi düşük olduğu görüldü.

İstanbullu seçmen (her şey daha güzel olacak) derken kazanan yine İMAMOĞLU oldu. Şaibeli olduğu öne sürülen 31 Mart seçimlerinin yenilenmesiyle DEMOKRASİ KAZANDI.

 

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN