• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

576 MİLYON TL VURGUN!!!

Reklam
, 0 Yorum

Ankara ve İstanbul Belediyelerinin el değiştirmesinden sonra, eski dosyalar açıldıkça bir hayli usulsüzlükler saptandığı iddia ediliyor. Bu iddiaların ne derece gerçek olduklarına elbette bağımsız mahkemeler karar verecektir. Çünkü yeni yönetimler, şaibeli gördükleri bu gibi dosyaları savcılıklara intikal ettirmekte ve suç duyurusunda bulunmaktadırlar.

İçinde bulunduğumuz hafta başında, çok ilginç bir gelişme yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Başsavcılığına bizzat giderek, Ankara eski Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. İddia odur ki Melih Gökçek zamanında 2015 yılında ANFA tarafından yapılan 1,7 milyar liralık ihalede 576 milyon liralık yolsuzluk yapılmış!

İnsanın aklı, havsalası almıyor. Sadece bir tek ihalede 576 milyon liralık vurgun yapıldığı iddiası doğruysa, 25 yıl süreyle Ankara’da Belediye Başkanlığı makamını işgal eden İ. Melih Gökçek’in, diğer bütün ihalelerinin de mercek altına alınması gerekmez mi!

576 milyon lira, dile kolay. 200 TL’lik banknotlar halinde saymaya kalkışırsanız, sayamazsınız! Bir ara Barış Partisi adında bir parti vardı. Bu partinin başkanı Ali Haydar Veziroğlu yine bir ihalede yapıldığını iddia ettiği 500 milyon TL’nin büyüklüğünü halkın gözüne sokmak için sahte 200 TL banknotlar bastırarak, tırlara doldurmuş ve bütün Ege Bölgesini gezdirmişti. Yani, tırlar dolusu para! 576 milyon TL denilince,  büyüklüğünü aklımız ihata etmeye bilir. Bakın size bu rakamın asgari ücret üzerinden açılımını yapayım. Bu para 248 bin asgari ücretlinin aylık maaşlarının toplamıdır. Sadece bir ihaleden bunca vurgun vurulduğu iddiası gerçek çıkarsa, varın 25 yıllık vurgun bilançosunu tasavvur edin!

Biz temenni ediyoruz ki, bu iddia gerçek çıkmasın. Ankara Belediyesi yeni yönetiminin, eski Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’e bir İFTİRASI OLSUN! Gökçek de, aklandıktan sonra, Mansur Yavaş hakkında itibarına gölge düşürmek suçundan dolayı dava açsın!!!

Ancak, Mansur Yavaş’ın suç duyurusu haklı çıkar da Melih Gökçek suçlu bulunursa, o zaman Ziya Paşa’nın Terkip-i Bendindeki:

Milyonla çalan mesned-i izzette ser-efrâz.

Birkaç kuruşu mürtekibin câyi kürektir

Beytini :

Milyonları çalanın adı BELEDİYE BAŞKANI

Birkaç kuruşu mürtekibin adı HIRSIZDIR

Şeklinde değiştirirsek, (cuk) diye oturmaz mı!

TAŞLAMALAR

BİR AÇ, BİR EKMEK ÇALSA

ADI HIRSIZA ÇIKAR

BAŞKAN, BAKAN, PAŞADIR

MİLYONLARLA ÇALANLAR

ÇALACAKSAN, ÇOK ÇAL Kİ

BEYEFENDİ(!) DESİNLER

CEKET İLİKLEYEREK

HUZURUNA GİRSİNLER

AZ ÇALARSAN ALNINDA

KARA LEKE OLACAK

ÇOK ÇALARSAN, BİL Kİ SEN

İTİBARIN ARTACAK

SEFİLLER ROMANINDA

JEAN VALJEAN GİBİ

İTİLİP KAKILIRSIN

EKMEK ÇALARSAN BİL Kİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN