• Dolar Alış 7.6503TL
  • Dolar Satış 7.6198TL
  • Euro Alış 8.9849TL
  • Euro Satış 8.9490TL
Reklam
Reklam

80 MİLYON İNSANIMIZI HİÇ BİR GÜÇ AYIRAMAZ!

Reklam
, 0 Yorum

10 günlük Kurban Bayramı tatilini Mersin’de geçirdim. İşin gerçeği şu ki, Mersin’deki akrabalarımızın sayısı, Siirt’teki akrabalarımızın sayısını 5’e, 10’a katlamış durumda. Bu bakımdan, bayram günlerinde Mersin’e gitmek ve tatili bu ildeki akrabalarımız arasında geçirmek iyi geldi.

Mersin’in (İÇEL) nüfusunun büyük bölümü Bölgemiz insanlarından oluşuyor. Seçimlerde de büyük oy potansiyeline sahip bulunuyorlar. Öyle ki, HDP’Lİ. Ahmet Türk’ün yeğeni M. Fazıl Türk Mersin’in en büyük ilçelerinden Akdeniz’in Belediye Başkanı seçilmişti. Mersin’in açık Pazar yerlerini geziyorsunuz, yüzde yüzü Kürt veya Arap kökenli Güneydoğulular! İnanın ki dolmuşçular da öyle. Zaten, bindiğiniz dolmuşta Kürtçe yapılan müzik yayınından bunu kolaylıkla anlayabiliyorsunuz. İş yerleri sahipleri arasında da çok sayıda Arap ve Kürt vatandaşlar var.

Mersin’de yaşayan Suriyelilerin sayıları da bir hayli kabarık. Dilencilik yapanlar olduğu gibi, iş yeri kurmuş olanlar, hatta işçi çalıştıranlar bile var.

Bu duruma bakınca, birbiri içine girmiş bu insanları ayırmak isteyenlerin akıllarına şaşırmak gerekmez mi! Hem, isteseniz bile bu insanları artık birbirinden ayıramazsınız!

Mersin, 80 milyon insanımızın nasıl iç-içe olduklarının ve kaynaştıklarının fotoğrafı gibidir. Birçok İllerimizin durumu da böyledir. İstanbul, Yalova, Adana, İzmir, hatta Karadeniz’in Trabzon’unda bile aynı duruma tanıklık edebilirsiniz. Böylesine iç içe girmiş 80 milyon insanımızı ne büyük devletlerin oyunları, ne de ihanet odakları asla bölemezler!

Bu ülke Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Sunnisiyle, Alevisiyle, Ermenisiyle, Yahudisiyle, kendilerini TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANAŞI OLARAK GÖREN 80 MİLYONUN VATANIDIR.

YAŞASIN KARDEŞLİK, YAŞASIN BİRLİK VE BERABERLİK, YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN