• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ABD BAŞKANI TRUMP YİNE SAÇMALADI!!!

Reklam
, 0 Yorum

Evet, dünyanın baş belâsı ABD’nin Başkanı Donald Trump, yine saçmaladı. ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar devam ederken Trump’tan tepki çeken bir açıklama geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü YPG ile Kürtleri bir tuttu, açık açık Türkiye’yi tehdit etti.

Dengesiz bir kişiliği olduğu artık şüphe götürmeyen ABD Başkanı Trump Suriye politikasında dengesiz çıkışlarına devam ederken yine bir tweet atmış. İngilizce bir kelime olan (TWEET) kelimesinin gerçek karşılığı (SAÇMALAMAK, APTALCA HAREKET ETMEK) demektir. İşte, Trump da attığı tweetde sözün tam anlamıyla saçmalamış ve aptalca şeyler yazmıştır. “DEAŞ’ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye’den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürt’lere saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürt’lerin de Türkiye’yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve Suriye, ABD’nin doğal düşmanları DEAŞ’ı Suriye’de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz.” ifadelerini kullanan ABD Başkanı hiç merak etmezsin, Türkler, Kürtler, Araplar ve Ortadoğu coğrafyasındaki bütün halklar asırlardan beri kardeş olarak yaşamış ve böyle yaşamaya devam edeceklerdir. Yeter ki ABD ve diğer yabancı şer unsurlar Ortadoğu coğrafyasından ellerini, eteklerini çeksinler ve fitne kazanları kaynatmayı bırakırsınlar. O zaman, eskiden olduğu gibi bir arada ve kardeşçe yaşayacaklardır.

Hani, (Hırsıza, soy; ev sahibine uyanık ol!) mesajı verir gibi, bu bölgeyi karıştıran, devletleri, milletleri, ülkeleri birbirine düşüren, terör örgütleri kurdurup destekleyen ABD ve şer ortakları bu bölgeden defolup giderlerse, bölgemiz halkı yine eski kardeşlik günlerine geri dönecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kürtlerle bir sorunu yoktur. Sorun, ABD’nin kurdurduğu, kandırarak silah ve para yardımlarıyla palazlandırdığı terör örgütleriyledir. Kardeş, kardeşi vurmaz, kardeş, kardeşe kıymaz! Biz de ABD’ye seslenerek (GO HOME) diyoruz! Ve Kürtler olarak da (Gölge etme, başka ihsan istemez) deyimini anımsatarak  bizlere sahiplenmesini reddediyoruz!

TAŞLAMALAR

SEÇİM ÇALIŞMALARI

ARTIK START ALMIŞTIR

ADAYLAR BELLİ OLMUŞ

BİR HDP KALMIŞTIR

 YEDİ İLÇEMİZ İLE

BEŞ BELDEMİZ VAR BİZİM

KİMLER BAŞKAN OLACAK

BİR BAKALIM AZİZİM

 İKİBUÇUK AY KALDI

YEREL SEÇİMLER İÇİN

GENEL SEÇİMLER KADAR

ÖNEMLİ BU KEZ BİLİN

 BİR NEVİ REFERANDUM

OLACAK BUDUR GERÇEK

BAŞKANLIK SİSTEMİNE

VATANDAŞ NE DİYECEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN