• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

ABD İLE EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ

Reklam
, 0 Yorum

Uzun yıllar ülkemizi yönetme şansını bulan iktidarların çoğu ABD’yi “müttefik” ve ‘stratejik ortak” olarak görmüştür ve kamuoyumuza da böyle empoze edilmiştir. Ancak kamuoyumuz bu ülkeyi, ifade edilen sıfatları taşımadığı görüşünü paylaşıyordu ve bu görüşü haklı kılan sayısız olumsuzluklardan söz ederlerken bunlardan en önemlilerinden birinin 20 Temmuz 1974 yılında kahraman ordumuzun garantör devletlerden biri olarak Kıbrıs’taki soydaşlarımıza yönelik Rum mezalimine son vermek gayesiyle gerçekleştirdiği Barış Harekâtları esnasında bizlere “silahımı kullanma” deme küstahlığında bulunmasıydı.

Birkaç gün önce Dışişleri Bakanlığımızın belirlediği ve 2019 Yılı Faaliyet Raporu’nda; “Ulusal güvenliğimiz konusundaki beklentilerimizi karşılamayan ABD ile ilişkilerimizde ciddi bir bunalım yaşandığını” dile getiren haberi okuyunca Hava Kuvvetlerimiz için üretilen F-35 savaş uçaklarımızı ABD Hava Kuvvetlerine veren bu ülke ile en ciddi sorunumuzun ne olduğunu, kimi zaman bu noktada aynı görüşü paylaştıklarını gözlemlediğim çok değerli hemşerilerimin duygularını da vurgulayaraktan aktarmak isterim. 15 Temmuz 2016’da ülkemizi ele geçirmeye kalkışan Fethullah Gülen hainini yargılanmak üzere ülkemize göndermeyen ABD, 251 yurttaşımızın yaşamını yitirmesine sebebiyet veren haini barındırmaya devam etmektedir ve bu haksız tasarrufu halkımızın büyük tepkisine yol açmaktadır.

Ülkemizi ele geçirmek için alçakça bir girişim gerçekleştiren FETÖ’yü ABD’nin adeta sahipleniyor olması hiç şüphesiz üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir husustur. Ülkemizdeki yönetime son vermek için 251 yurttaşımızın hayatlarını kaybetmesine sebebiyet veren ve ilgililerimizce de “terörist başı” diye ifade edilen bir caniyi barındıranlar, asla ve asla ne “müttefik”, ne de “stratejik ortak” olamazlar. Halkımız bu görüştedir ve bu nedenle ABD ile olan ticaret hacminin daha yüksek rakamlara ulaştırılabileceğinden söz edildiğinde, büyük tepki duyulmaktadır. Önemli konuda; “ülkemizin çıkarları” diye bir gerekçe göstermek de mümkün değil sanırım. Öyle ya; ülkemizi ele geçirmeye kalkışan bir haini yargılanmak üzere ülkemize göndermeyerek barındırmaya devam eden bir ülkeyle müttefikliği sürdürmenin nasıl bir mantığı olabilir?. Ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak ülkemizi alçakça ele geçirmeye kalkışan bir haini halen barındırmayı sürdüren bir ülkeden “müttefik” diye söz edilmesini içime sindiremiyorum ve sindirilmesinden de fevkalade rahatsızlık duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN