• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ABD VATANDAŞI OLSAM, YİNE TRUMP’I SEÇERİM!

Reklam
, 0 Yorum

Türk Milleti olarak ABD Başkanı Donald Trump’ı sevmeyiz. Bunun için de haklı nedenlerimiz vardır. Hele Trump’ın, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuptan sonra, ABD Başkanına nefretle gözüyle bakar olduk. Öyle terbiyesiz bir ABD Başkanını tarih herhalde ilk defa görmektedir. Mevkidaşı birine (APTAL OLMA) diyebilecek kadar edepsiz bir Başkanı herhalde tarih ilk defa yazmış olacaktır. Bu tip mektupları geçmiş yıllarda krallar, krallara; padişahlar, padişahlara yazmış olabilirler. Ancak, 19. Yüzyıldan itibaren bu gibi mektupların yazılması ilk defa Trump’la tekrar yaşanır olmuştur. Johnson’un mektubu bile, Trump’ın mektubu yanında solda sıfır kalır!

Evet, millet olarak Trump’tan nefret ediyoruz. Ama gerçeği söylemek gerekirse, ABD vatandaşı olsaydık, nefret etmek yerine, gönülden alkışlayacak ve selâm duracaktık. Deli dediğimiz ABD Başkanı Trump, bütün dünyayı haraca bağlamış durumda. Özellikle petrol zengini sözde Müslüman ülkeleri açık bir şekilde haraca bağlamış (bu kadar para vereceksiniz) diyor, veriyorlar (bu kadar silah satın alacaksınız) diyor, alıyorlar.

Trump olmasaydı, ABD’nin ekonomisi çoktan batmıştı. ABD Başkanının azlini isteyenler, siyasi rakipleridir. ABD’de yaşayanlar, bu ülke vatandaşlarının Trump’ı çok sevdiklerini ve bir seçim olması durumunda yeniden başkan olarak seçeceklerini söylemektedirler. İnkâr edilmez bir gerçek vardır. Ülkeler, DELİ BAŞKANLARI daha çok severler. Bir zamanlar Rusya’nın bir DELİ PETRO’SU vardı. Ruslar, DELİ PETRO’YU gerçekten çok severlerdi.

Trump, ABD’nin dünyanın bir numaralı süper gücü olduğunu biliyor ve bunu, ülkesinin lehine kullanmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Ülkeleri ticaret savaşlarıyla, ekonomik durumlarla tehdit ederek, bir numaralı ülke olmanın bütün avantajlarını kullanıyor. Bunu yaparken de kural tanımıyor! Kuralsızlığa oynayarak tehditle, şantajla işlerini yürütüyor.

Bir zamanlar, Dünyanın bir numaralı süper gücü olan Osmanlı İmparatorluğunun da Dünyayı Haraca bağladığını aklımızdan çıkarmayalım!

ANEKDOT

Savaşı kazanan muzaffer Osmanlı Komutanı, düşman komutanını yanına alarak savaş meydanını gezdiriyormuş. Düştükleri duruma içeren esir Komutan, kendisini gezdirmekte olan Osmanlı Komutanına:

-Ne hakla ülkemizi işgal ediyorsunuz? diye soracak olmuş. Osmanlı Ordusunun galip komutanı, o zamanın en modern silahları olan topları göstererek:

-Bunların verdiği hakla! cevabını vermiş.

Bugün ABD’nin de yaptığı da işte budur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN