• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

ABD VE İSRAİL’E KARŞI SİİRT’TEN YÜKSELEN SES

Reklam
, 0 Yorum

ABD Başkanı Donald Turmp’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklaması üzerine Ortadoğu’da, Türkiye genelinde ve Siirt’te de protesto gösterileri devam ediyor. İşin acı tarafı Arap Devletlerinden oldukça cılız bir ses çıkması özellikle Suudi Arabistan’dan ve Mısır’dan beklenen derecede bir tepkinin yükselmemesi.

Müslüman ülke hükümetlerinin gaflet içindeki bu sessizliklerine karşılık, Müslüman halklar, kitleler halinde ve dünyanın her yerinde KARARI TEL’İN VE TAKBİH ETMEKTEDİRLER. “MÜSLÜMANLAR BİR VÜCUT GİBİDİR…” hâdis-i şerifinin ışığında diyebiliriz ki, FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLARA KARŞI UYGULANAN BU DURUMDAN  YÜREKLERİ YANMAYANLAR VARSA, GERÇEK MÜSLÜMAN OLDUKLARINDAN ŞÜPHE ETMEK LÂZIM!

Filistinlilerin acılarını yüreklerinde hisseden Müslümanlar, sivil toplum örgütleri aracılığıyla seslerini yükseltmekte ve İSRAİL İLE ABD’yi tel’in etmektedirler. Şehrimizde de, İSRAİL’İ ve ABD’yi tel’in için EYLEMLER YAPILDI, YAPILMAKTA.

FİLİSTİN’İ, İNTİFADAYI, HAMAS’I DESTEKLEMEK; İSRAİL’İ VE AMERİKA’YI TEL’İN İÇİN DÜZENLENEN EYLEMLER  GERÇEKTEN GÖRKEMLİ GEÇMEKTEDİR. TEKBİR, TEHLİL SESLERİ ARŞ-I ALÂYA ULAŞTI. SİİRTLİ HEMŞERİLERİNİN HİSLERİNE TERCÜMAN OLAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE FİLİSTİN KONUSUNDAKİ HASSASİYETLERİNDEN DOLAYI  TEBRİK EDERKEN, ETKİNLİĞE KATILARAK DESTEK VEREN HEMŞERİLERİMİZİ DE YÜREKTEN KUTLUYORUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN