• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

ABD’Lİ KÜSTAH KOMUTAN

Reklam
, 0 Yorum

Pentagon’daki basın brifinginde Bağdat’tan video konferans yoluyla canlı bağlanan ABD liderliğindeki “DEAŞ’a Karşı Uluslar arası Koalisyon” un sözcüsü ABD’li Albay Riyon Dillon; “Türkiye Afrin’e operasyon yaparsa PYD’yi savunuruz..” anlamına gelen bir açıklamada bulundu.

ABD’li küstah komutanın yaptığı bu açıklama,yılardır dost ve müttefik olarak bağrımıza basılan bu ülkenin gerçek yüzünü bir kere daha gözler önüne sermiştir. Suriye’deki gelişmelere yönelik sorulan soruları yanıtlayan münasebetsiz komutanın “Sahadaki ortaklarımızı DEAŞ dışındaki saldırılara karşı koruruz” ifadesi, çok net şekilde ülkemiz yetkililerince terör örgütü olarak görülen PYD’nin ülkemize tercih edildiğini göstermektedir ve Siirt’li hemşerilerimin de bu söyleme duydukları büyük tepkiye tercüman olarak ABD’li Albayı kınıyorum.

Bu ülkeyle güdülen stratejik ortaklıktan her zaman için zarar gördüğümüzü belirten büyüklerim; “Bu ülkenin Kıbrıs Barış harekatları esnasında silahımı kullanma dediği gerçeği yanı sıra çekiç güç sürecinde güttüğü tutum, haşhaş ekmeyin ve ülkemize zarar veren benzer müdahaleleri göz önünde bulundurulursa, bu ülkeyle olan dostluktan bir an önce vazgeçmenin, ülkemiz ve halkımız lehine olacağı anlaşılacaktır. Bu ülkenin kabul edilmez davranışları karşısında sadece sert tepki gösterimmiş olması, gerçeği değiştirmez…” demektedirler.

Büyüklerimin bu tespitlerine katıldığımı belirterek,  ABD’li komutanı tel’in ediyor ve artık ilgililerimizin gereğini yerine getirmelerini temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN