• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

ABD’NİN HAKSIZ TALEPLERİNE KARŞI TEK YUMRUK OLMAK GEREKİR!..

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin Rusya’dan satın aldığını açıkladığı S-400 füzelerine yönelik olarak aylardır tepki gösteren ABD, halkımızı rencide edecek küstahlıklar sergiliyor ve ülkemizi bu füzeleri satın almaktan vazgeçirmeye çalışan haksız tavrına karşı  en üst düzeyde tepki gösterilmesi, tüm halkımızın beklentisi olmaya devam etmektedir.

Yaptırımlar uygulayacağı tehdidinde bulunan ABD’nin ülkemizde önemli üsleri vardır ve ABD’nin haksız tasarruflarına karşı bu üslerin faaliyetlerini önleme kararlılığı içine girilmesi gerektiği, toplumumuzun paylaştığı bir görüştür. Bir kere daha vurgulamak isterim ki, yıllardır müttefik ve stratejik ortak olarak ifade edilen ABD’nin günümüze dek, ülkemize sağladığı bir faydası olmamıştır ve karşılıklı çıkarları içeren dostluktan, hep tek taraflı olarak istifade etmiştir. Halkımız, ABD’nin ülkemize yönelik sayısız olumsuzluklarını çok iyi bildiğinden uzun-uzun anlatmaya gerek görmeyerek sadece en önemli olarak gördüğüm olumsuzluğunu aktarmakla yetineceğim.

Ülkemizi ele geçirmeye kalkışan bir haini halen kendi ülkesinde barındıran bu ülkeyle olan stratejik ortaklık ve müttefikliğin masaya yatırılarak, mutlaka gereği yapılmalıydı ve birçok yurttaşımız gibi bu beklentide bir gecikme olduğu kanısındayım. Şunun da altını çizmek isterim ki, ülkemizi ilgilendiren hayati konularda, ülke yönetiminde söz sahibi olanlar tek yumruk olarak karar almalıdırlar. İcraatlardan iktidar kadar muhalefetin de sorumlu olduğu dile getirildiğine göre, ABD’nin küstahlık içeren yaptırım söylemlerine karşı alınacak kararlarda, iktidarın muhalefetten de görüş almasında yarar vardır. ABD’nin, Rusya’dan S-400 füzeleri satın alma kararına tepki göstererek ülkemize yaptırım uygulamakla tehdit etmesi, halkımızın kendisine duyduğu öfkeyi büyütmüş ve bu nedenle ülkemiz yönetiminde söz sahibi olanların tek yumruk halinde bu haksız tasarrufa karşı misilleme teşkil edecek karar alma beklentilerine ağırlık kazandırmıştır.

Ülkemizi ele geçirmeye kalkışan bir haini ısrarla istememize rağmen barındırmaya devam eden bir ülkenin müttefikliğinden vazgeçmemenin de kamuoyumuzda tepki uyandırdığına dikkat çekiyor ve halkımızın bu konuda yerden göğe kadar haklı olduğunu, bu düşünceler içinde vurguluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN