• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ABD’NİN İPİYLE KUYUYA İNMEK!

Reklam
, 0 Yorum

ABD, Ortadoğu’yu karıştırmaya devam ediyor. Biz Müslüman geçinenler bir türlü akıllanmadık ve devamlı olarak ABD’nin oyunlarına geliyoruz, gelmeye de devam etmekteyiz. Bu bizimkisine (bile-bile lades olmak) derler.

Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Mısır’da, Libya’da, Tunus’ta, Cezair’de yaşananlardan yeterli dersi almamış olacağız ki, şimdi de ABD’nin isteğiyle Suriye’ye karşı topyekun bir savaş hazırlığı içinde gibiyiz.

Bizim yetkililerin Suriye’ye karşı duydukları anlaşılan nefretin bir sebebi ağırlıklı olarak Şii mezhebinden olmalarıdır. Hıristiyan alemi, mezhep kavgalarını ortaçağla birlikte sona erdirmiştir. Bir zamanlar mezhep kavgaları yüzünden Hıristiyanlar da birbirlerini yiyip bitiriyorlardı. Bilindiği gibi Hıristiyanlık dini, üç ana kola ayrılmaktadır. Bunlar; Katoliklik, Ortodoksluk ve Protestanlık mezhepleridir. Onlar, mezhep kavgalarını bıraktılar amma, Müslümanları mezhep üzerinden çatıştırmakta oldukça maharet sahibidirler.

İslam dininde iki önemli görüş vardır. Sunilik ve Şiilik. Tabii, bu iki kolun da dalları hükmünde olan mezhepler bulunmaktadır. Sunniler dört mezhebe ayrılırlar. Bunlar Hanefi, Şafii, Hambeli ve Maliki mezhepleridir. Şiiler ise çok daha fazla sayıda dallara ayrılırlar.

Ancak, temel görüş olarak İslam dininde iki mezhep vardır. Sunilik ve Şiilik. ABD ve AB ülkeleri mezhep kavgalarını körüklenerek Müslümanları birbirlerine düşürmekteler. Başını Suudi Arabistan’ı çektiği on kadar ülke, başını İran’ın çektiği ve aralarında Suriye’nin bulunduğu Şiilere karşı savaşın fitilini yakan ABD’nin kendisidir. Bizimkiler de, ABD’nin talimatları doğrultusunda hareket ediyorlar gibi.

Hıristiyan Avrupa mezhep kavgalarını asırlar öncesinden bıraktığı halde, Müslümanları birbirine kırdırmak için ABD’nin ve hatta AB ülkelerinin Müslümanları mezhep kavgaları üzerinden birbirine düşürmeleri ve Müslümanların da buna aldanmaları oldukça düşündürücü değil mi!

İnsanları rengine, dinine, ırkına göre ayırmak, bu açıdan ayırımcılık yapmak insanlık suçu olduğu halde, ABD ve AB ülkelerinin, Müslümanları birbirlerine düşürmek için mezhepçiliği kışkırtmaları, ne kadar ikiyüzlü olduklarının kanıtıyken, Suniler ve Şiiler hala birbirlerinin üzerlerine bombalar yağdırmakla, birbirlerini boğazlamakla meşgul!

İnanıyoruz ki, bu coğrafyada yaşayanlar, asla yaşanan bu mezhep savaşlarının taraftarları değillerdir. Bu gibi savaşlara taraf olanlar ABD’nin ve AB ülkelerinin kuklası yönetimlerdir. Çünkü mevcut yönetimler, kendi varlıklarını idame ettirebilmek için, ABD’nin emirleri doğrultusunda hareket etmektedirler.

Bu gerçeği asla akıllardan çıkarmamak gerekir. Bir işin yapılmasını ABD istiyorsa, bu mutlaka Müslümanların aleyhlerinedir. Bu gibi savaşların kazanan tek tarafı hep ABD ve AB ülkeleridir. Müslümanlar, akıllarını başlarına almadıkları sürece, hep ABD’nin güdümünde kalmağa ve birbirlerini boğazlamaya devam edeceklerdir.

Hem Müslümanlar din adına kavga edeceklerse, SİNNİ VE ŞİİLERİN birbirlerine düşmelerine gerek yok. Hıristiyanlara, Yahudilere karşı el birliği etseler de yıllardan beri esir durumda olan Kudüs’ü Şerifi kurtarsalar ya!

Diyeceğimiz şu ki, ABD’nin ipiyle kuyuya inmeyelim. Suriye ile topyekûn bir savaş çıkartmayalım!

TAŞLAMALAR

EKONOMİK SORUNDUR

BUGÜN EN BÜYÜK SORUN

İŞSİZLERE, AÇLARA

EKONOMİYİ SORUN

MİLYONERLER ARTARKEN

SEFALET YAYILMAKTA

HER BİR YENİ MİLYONER

BİN SEFİL YARATMAKTA

HER BİR YENİ MİLYARDER

SEBEP YÜZBİN SEFİLE

EKONOMİ DÜZELMEZ

BEKLEMEYİN NAFİLE

FAKİRLER VE İŞSİZLER

AKLINI OYNATARAK

İNTİHARA KALKIŞSA

BUNA HİÇ ŞAŞIRMAM BAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN