• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

ABDULLAH GÜL VE KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’de adı konmamış yasaklar var. Bazı siyaset ehlinin, diğer bazı siyaset ehliyle görüşmeleri yasak gibi. Yasak belki (CUK) diye oturmayacak, bunun için (AMBARGOLU) deyimin kullanmak daha isabetli olur.

Son günlerde en çok dedikodusu yapılan konulardan biri de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılan görüşmedir.

Şimdi, zıt kutuplarda duruyorlar görünseler bile bu ülkenin iki siyasetçi bir araya gelip, ülkenin sorunlarını görüşemeyeceklerse, gerçekten çok yazık. Konuyla ilgili olarak konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeyle ilgili olarak (Yerel seçimlerle yakından uzaktan bir ilgisi yoktu) demekte. Ancak, velev ki yerel seçimlerle ilgili olsun, bunun Türkiye için ne gibi bir zararı olabilir. İki Devlet adamı bir araya gelmiş, fikir teatisinde bulunmuşlar, elbette siyaseti konuşacaklar, elbette, ülkenin durumunu tartışacaklar ve elbette Yerel seçimler konusunda düşüncelerini nakledecekler. Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamasının bir bölümü şöyle:

 “Sayın Gül’ün birikimi var. Dünyada gelişen olaylar nedir, ne değildir diye oturulup bir sohbet yapıldı. Kendisi cumhurbaşkanlığı makamında otururken de zaman zaman davet eder benzer görüşmeleri yapardık zaten.”

Bu konuda, bir bardak suda fırtına koparmanın ne âleme var. Görüşme suç(!) ise suçlu olan kim. Sayın Abdullah Gül mü, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu mu! Bu ülkenin selâmeti için bırakın birikimi olanlar birbirleriyle görüşsünler, çözüm yolu üretmek için fikir teatisinde bulunsunlar. Ülke, tek kişinin kararıyla yönetilmesin. Gerekirse diğer siyaset erbabıyla bir araya gelinsin. Türkiye’nin içine düştüğü kritik durumu nasıl aşacağı tartışılsın.

Sonuç itibarıyla Abdullah Gül bu ülkede Bakanlık, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yapmış bir siyasetçidir. Elbette bu makamlara tesadüflerle değil, bilgi ve birikimleriyle gelmiştir. Türkiye açısından fikirleri önemlidir. İktidar almıyorsa, bırakın muhalefet fikirlerinden yararlansın. Ülkeyi kamplaştırmaya, (BİZDEN OLANLAR) ve (BİZDEN OLMAYANLAR) şeklinde bölmek tehlikelidir. Türkiye Cumhuriyeti ne yalnız AKP’lilerin, ne yalnız CHP’lilerin ve ne de yalnız herhangi bir grubun, cemaatin değildir. Bu ülkede yaşayan 81 milyon vatandaşındır…

TAŞLAMALAR

HIZLI TREN FACİASI

BİR KEZ DAHA YAŞANDI

DOKUZ CANA MALOLDU

YÜZ KİŞİ YARALANDI

SİNYALİZASYON YOKMUŞ

HIZLI TREN HATTINDA

NASIL ÇALIŞTIRIRLAR

SİNYALİZASYON YOKSA

 ÖLEN ÖLÜR KALANLAR

BİZİMDİR MANTIĞI BU

SİNYALİZASYON YOKSA

NEDEN AÇTINIZ YAHU

 HIZLI TREN BİR NİMET

AMA BİZDE NIKMETTİR

DERS ALMAYIZ DOSTLARIM

HALA DA NE HİKMETTİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN