• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ABDULLAH ÖCALAN (APO) BUNDAN 20 YIL ÖNCE TÜRKİYE’YE TESLİM EDİLMİŞTİ!

Reklam
, 0 Yorum

PKK Terör örgütünün lideri Abdullah Öcalan (APO) bundan 20 yıl önce 16 Şubat 1999 tarihinde Kenya’da yakalanarak  Türkiye’ye getirilmişti. O günden bugüne zihinleri kurcalayan ve hala cevabı alınamamış bir istifham var! APO yakalandı mı, paketlenerek Türk istihbarat örgütüne teslim mi edildi. APO ister yakalanmış, isterse başka ülkelerin istihbaratı tarafından paketlenerek Türkiye istihbaratına teslim edilmiş olsun, bunun Türkiye’ye zararı mı, yararı mı oldu!

Konuyla ilgili olarak yapılan yorumlar APO’nun, büyük bir ihtimalle, başka devletlerin (ABD) istihbarat örgütleri tarafından paketlenerek bazı şartlarla Türk istihbaratına teslim edildiği şeklindedir.

APO’nun mahkemesi devam ederken, 2002 yılında İDAM CEZASININ KALDIRILMASI da bir başka istifham konusudur. İdam cezasının kaldırılmasının, APO’nun ipten kurtarılmasına yönelik bir adım olduğunu öne sürenler var. Peki, idam cezasını kaldıran kararda hangi partilerin imzaları yer almakta. O yıllarda TBMM’de DSP-MHP-ANAP koalisyon hükümeti vardı. Yani, her fırsatta (APO İDAM EDİLSİN) yaygarası koparan MHP’nin de, idam cezasının kaldırılmasıyla ilgili yasanın kaldırılmasında katkısı var.

Önce,  APO’nun Suriye’den çıkarılış hikâyesini anımsayalım. 1998 yılının Eylül ayında Suriye sınırında tetkik gezilerinde bulunan dönemin Kara Kuvvetler Komutanı Orgeneral Atilla Ateş Suriye’nin dikkatlerini çekerek, APO’yu ülkelerinden çıkarmamaları durumunda bunun askerlerimizin Suriye’ye girişlerinin sebebi olacağını beyan ederek, dikkatlerini çekti. Türk Silahlı Kuvvetleri adına bu açıklamayla Öcalan’ın, savaş pahasına 19 yıldır kaldığı Suriye’den çıkartılacağı net bir ifadeyle ve bir ültimatom şeklinde vurgulanmıştı. Daha sonra Süleyman Demirel de Başbakan olarak aynı konuda Suriye’ye uyarıda bulundu.

Türkiye’nin açık ültimatomlarından sonra işin ciddiyetini kavrayan ve savaşmayı göze alamayan Suriye, APO’yu ülkesinden çıkardı. APO önce İtalya’ya, oradan Rusya’ya gitti. Rusya’dan da Yunanistan’a geçti. Yine o yıllarda bir Türk istihbarat kurmayının ifadesiyle terör başı APO gittiği her yerde 10 metre yakınından takip edilmekteydi. Bu demektir ki, istense rahatlıkla bir suikasta kurban edilebilirdi. Ama böyle bir yola gidilmedi. Kenya’ya gitmesi beklendi. Kenya’da Yunanistan Büyükelçiliği’ne giden ve oraya sığınan APO’yu, ABD istihbarat örgütü oradan çıkartıp Türkiye’ye teslim etti.

ABD, hiçbir eylemi bedavaya yapmaz, yaptırmaz. APO’YU Türkiye’ye teslim ederken de, mutlaka bazı çıkarları ve bu çıkarlar doğrultusunda pazarlıkları olmuştur. Yapısı itibarıyla Marksist görünümlü APO’NUN bilahare faşist olarak suçladığı ABD’nin dümen suyuna girmesinin bir başka izahı var mı…

Evet, APO 20 yıl önce ABD istihbaratı tarafından pimi çekilmiş bir bomba olarak Türkiye’ye teslim edildi. Bombanın ne zaman patlatılacağı ise meçhul!

TAŞLAMALAR

İMAM BAYILDI İÇİN

PATLICAN, SOĞAN LAZIM

SARIMSAKSIZ, BİBERSİZ

YENİLMEZ CANCAĞIZIM

 EN PAHALI YEMEKTİR

ARTIK (İMAM BAYILDI)

KUYRUĞU GİREN MİLLET

ZANNETME Kİ AYILDI

İMAM NEDEN BAYILIR

ARTIK BELLİ OLMUŞTUR

BU FİYATA BU MERET

SOFRALARDAN KAÇMIŞTIR

 AH BİR İMAM BAYILDI

OLSA DA YESEK BİZLER

LÜKS YEMEKLER MENÜSU

LİSTESİNDE VAR BEYLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN