• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ DE PANDEMİDEN NASİBİNİ ALDI

Reklam
, 0 Yorum

Gazetemizi ziyaret eden Siirt Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu 14 Eylül Pazartesi günü start alacak olan AHİLİK HAFTASI etkinlikleri konusunda bilgi verdi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle etkinlikleri asgari düzeye indirgediklerini belirten Koyuncu, Ahilik Haftasının İlimizde 14 Eylül Pazartesi günü Cumhuriyet meydanında ATATÜRK ANITINA çelenk sunumuyla start alacağını söyledi.

Başkan Koyuncu, çelenk sunma törenini müteakip, İl Ticaret Müdürüyle birlikte, İlimizden bu yılın ahisi olarak seçilen Bobinaj Ustası Nihat Melayim, yılın kalfası olarak belirlenen Mobilyacı Yusuf Türkmen ve Yılın Çırağı olarak tespit edilen bayan kuaför çalışanı Esma Aldemir’le birlikte Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nu ziyaret ederek, plaket takdim edeceklerini belirtti.

Geçmiş yıllarda düzenlenen kokteyl ve ziyafet ile Mevlit Okutmanın pandemi nedeniyle programdan çıkarıldığını belirten Koyuncu, salgın hastalık sebebiyle esnafın durumunun çok zorlaştığını, dile getirerek dünya genelinde bugüne kadar 800 bine yakın can alan koronavirüsten bütün insanlığın biran önce kurtulması dileğinde bulundu ve pandemi döneminde esnafın daha sıkı bir dayanışma sergilemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN