• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

AHMET MİSBAH DEMİRCAN

Reklam
, 0 Yorum

Ahmet Misbah Demircan, Siirt Vakfının davetlisi olarak Şehrimize geldi. Merkezi İstanbul’da olan Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü ve genel merkezin bazı yönetim kurulu üyeleriyle Şehrimize gelen Demircan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi Kasımpaşalıdır. İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan’ın oğludur. Demircan ailesi de yine Sayın Erdoğan gibi Rize’den, İstanbul’a göçetmiş ailelerdendir. Babası gibi İlahiyatçı kökenli olan Ahmet Misbah Demircan, siyaset öncesinde turizmcilikle meşgul olmuş MÜSİAD, TÜRSAB gibi sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev almıştır.

2001 senesinde AK Parti’nin kurulmasıyla siyasete atılan Demircan 28 Mart 2004 , 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014‘de yapılan yerel seçimlerde üç defa üst üste  Beyoğlu Belediye Başkanı seçilmiştir. Halen Beyoğlu Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde de, AKP tarafından İstanbul’un büyük ve önemli bir ilçesine Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Fasih Arapça ve İngilizce bilen Demircan 50 yaşlarında genç sayılacak bir siyasetçi olarak gelecek için de ümit vaat ediyor. Vakıf tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Demircan’ı sempatik ve alçakgönüllü bir siyasetçi olarak gözlemledik. Siirt’e üçüncü defa gelen ve kendi ifadesiyle Siirtlileri çok sevdiğini belirten Sayın Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür ediyor, Beyoğlu’nun bu genç ve enerjik belediye başkanını ağırlayarak, Siirtlilerin yakından tanımalarına fırsat sağlayan Siirt Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeki Akyüzlü ile Siirt Şubesi Başkanı Sayın Nevzat Amcalar’a teşekkür ediyoruz…

Yazımızı Büyük Mutasavvıf ve Şair Yunus Emre’nin bir dörtlüğüyle noktalıyoruz:

GELİN TANIŞ OLALIM,
İŞİ KOLAY KILALIM,
SEVELİM, SEVİLELİM,
DÜNYA KİMSEYE KALMAZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN