• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

AKP İKTİDARININ EN MAĞDURLARI (Z) KUŞAĞI GENÇELERDİR!

Reklam
, 0 Yorum

Kendi zenginlerini yaratan, Türkiye’nin bütçelerini betona yatıran, özelleştirmelerle hem yandaşlarına kıyak olanaklar sunan, hem de sanayi tesislerini bir-bir elden çıkararak işsizliği daha da yaygınlaştıran, dövize bağlı borçlanma yaparak BÜTÜN KÖPRÜLERİ, HASTANELERİ, YOLLARI, DELİDUMRUL VAKASINA DÖNDEREN AKP İKTİDARININ EN MAĞDURLARI HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN (Z) KUŞAĞI GENÇLERDİR!

Yeri gelmişken (DELİDUMRUL) vakasının ne olduğunu anımsatmakta yarar var. Dede Korkut hikâyelerinin kahramanlarından olan ve yiğitliğiyle ün salmış bulunan DELİ DUMRUL, bir köprü yaptırmıştır. Köprüden kendi rızasıyla geçenlerden 5 akçe ücret almaktadır. Vermek istemeyenlerden ise döve-döve 10 akçe almayı itiyat haline getirmiştir. Hani şu geçmediğimiz yollara, köprülere, şehir hastanelerine bizden habersiz, vergilerimizden ödenen paralar gibi!

Peki, ‘(Z) kuşağı gençler’ tanımına girenler kimlerdir. (Z KUŞAĞI) genelde 1990 yılından sonra doğanlar için kullanılan bir deyimdir! Bu neslin en bariz özelliği bilgiyi çok hızlı işleyebilmeleridir. Bunlara bilgisayar kuşağı da denilebilir. Çeşitli kaynaklarda internet kuşağı, zeki kuşak, Google kuşağı, ‘.com’ kuşağı olarak da adlandırılmaktadırlar. Z kuşağı olarak bilinen yaklaşık 10 milyon genç, 2023 yılındaki seçimlerde önemli rol oynayacak, belki de seçimin kaderini değiştirecektir.

(Z) kuşağı gençlerin AKP’ye bakışları neden müspet değil de, menfidir. Bir de bunun tahlilini yapalım. Bu bir gerçektir ki AKP iktidarının en mağdurları (Z) kuşağı gençlerdir. Bunlar, bunu yaşayarak görmekte ve bunun için de ilk seçimde iktidarla hesaplaşacaklarının işaretlerini vermektedirler. Bu tavırlarını bizzat Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı sergilediler.

Yakın bir geçmişte (Z) kuşağı gençlerin Erdoğan’ın yayınına binlerce dislike (beğenmeme) atması bunun işaretidir. Anımsayacaksınız, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan (YKS) önce sosyal medya üzerinden gençlerle video konferans buluşması gerçekleştirdi. Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanan konferansta öğrenciler #OyMoyyok hareketi başlattı. Gençlerin Eroğan’a oy yok yorumları sonrası videonun yazışma sistemi durduruldu. Ayrıca gençler Erdoğan’ın yayınına binlerce dislike (beğenmeme) attı.

Peki, (Z) kuşağı gençlerin bu öfkelerinin sebebi nedir. Çünkü (Z) kuşağı gençler, resmi kurum ve kuruluşların açtıkları sınavlardan sürekli elendiklerinin farkındadırlar. KPSS, ALES ve benzeri yazılı sınavlardan aldıkları puan 90 ve hatta 90’ın üzerinde bile olsa, mülakatlarla sınavları kaybetmelerinin yolu açık tutulmakta, torpilsiz yazılı sınavlarda kendilerinden çok daha düşük puan alanların atamaları yapılmaktadır. İşte, AKP zihniyetinin mağduru (Z) kuşağı gençlerin yaşayarak gördükleri budur. Kendilerine açık bir şekilde haksızlık edildiğini, girdikleri sayısız sınavlarda yaşamakta, attıkları dislikelerle bu durumu protesto etmekte ve öfkelerini yapılacak ilk seçim sandığına saklamaktadırlar.

Ben kendim (A) kuşağı bir vatandaş olarak (Z) kuşağı gençleri alkışlıyor ve haklı davalarında desteklediğimi vurgulayarak yazımı noktalıyorum. Evet ve maalesef AKP iktidarı (Z) kuşağı yanında (A) kuşağını da kaybetmiştir. Tabii (A) ve (Z ) KUŞAKLARI YANINDA, DİĞER KUŞAKLARIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUNU DA!

TAŞLAMALAR

(Z) KUŞAĞI GENÇLERDİR

AKP MAĞDURLARI

İŞSİZ-GÜÇSÜZ BIRAKAN

BU ZİHNİYET ONLARI

AKP’Lİ OLMAYAN

GENÇLERE İŞ YOK NEDEN

(Z) KUŞAĞI GENÇLERDİR

HAKSIZLIĞA UĞRAYAN

YAZILI SINAVLARDA

BAŞARILI OLURLAR

MÜLAKATLARDA İSE

HEP ELENİR DURURLAR

10 MİLYON (Z) KUŞAĞI

İLK SEÇİMDE SANDIĞA

GİDECEK VE DE CEVAP

VERECEK HAKSIZLIĞA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN