• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

AKP’nin Siirt Belediye Başkan Adayı Ceyhun Dilşad Taşkın mı?

Reklam
, 0 Yorum

Bölgemizde kayyumlar tarafından yönetilen 94 belediye bulunmaktadır. Siirt belediye başkanlığı da kayyum tarafından yönetilen belediyeler arasında bulunuyor.
Bilindiği gibi Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ın, ‘PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Belediye Başkanlığı’na 17 Kasım 2017 tarihi itibarıyla Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın KAYYUM olarak atanmıştı.
Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlere giderken AKP Genel Merkezinin bölgemizde birçok belediyelerde kayyumlarla seçime girmeyi plânladığı anlaşılmaktadır. AKP teşkilâtının belediye seçimleriyle ilgili aday açıklamaları devam ederken, Siirt’in hala açıklanmamış olmasının, il teşkilatı içindeki çekişmelere bağlı olarak aksadığı, teşkilât içinde birlikteliğin sağlanması için en iyi yol olarak KAYYUM durumunda olan Ceyhun Dilşad Taşkın’ın aday gösterilmesinin ön plâna çıktığı iddia edilmektedir. Taşkın’ın, Vali Yardımcılığı görevinden istifa ettirilerek, Siirt Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi eğiliminin giderek kuvvet kazandığı belirtilirken, bu durumun AKP Siirt teşkilatının birlikteliğini sağlayacağı öne sürülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN