• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

AKSU’NUN BAŞARISI

Reklam
, 0 Yorum

Alican Aksu  bizden biri, Siirtli bir hemşerimiz. Algül, eski adıyla Babudarp Mahallesinden. Siirt’teki yaşamı burada ve Kooperatif Mahallesinde geçmiş. İlk gençlik yıllarından sonra diğer binlerce hemşerimiz gibi kader kendisini gurbet illere savurmuş.

Kendisine zor bir sektör seçmiş. Entelektüel ve kültürel birikim ile sabır ve mücadelenin dorukta olması gereken bir sektör olan turizm sektörünü seçmiş. Hak edenin, çalıştığı işin hakkını verenin, yanlış yapanın da piyasadan bir anda silindiği bu sektörde Aksu, büyük bir sabırla,  basamakları tek-tek çıkmış, önüne çıkan engelleri aklıyla ve becerisiyle bir-bir aşmış bir insan. Hem de diğer bazı kişiler gibi arkasından itekleyen, destek veren kimseler olmadan. Çünkü ailesini ve muhterem babası, baba dostum  Mehmet Ali Aksu hocayı da iyi tanırım. Özetlemek gerekirse  maraton koşusuna tek başına çıkan Aksu, bu koşuyu  yine tek başına  aynı başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Azim sabır ve çalışkanlığın aşılmayacak dağları aştırdığı gibi Aksu da  tek-tek çıktığı basamakların ardından bölüm başkanlığı ve nihayetinde beş yıldızlı otellerin genel müdürlüğünü yürütme başarısını gösterdi. Bu  görevde de başarılı olan ve sektörün dikkatini çeken Aksu, geçtiğimiz yıllarda kendi adına da bir turizm danışmanlık şirketi açtı. Aksu ve firması ülkemizin önde gelen birçok holdinginin turizm danışmanlığı görevlerini de  başarıyla yürütüyor.

Aksu, iş hayatındaki başarısını  ve parlayan yıldızını yine sektördeki sivil toplum örgütlerinde daha kalıcı bir hale getiriyor. Turizm sektörünün önde  gelen etkili sivil toplum örgütlerinden biri olan  Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanlığı görevini üstlenmiş. Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda Aksu, ikinci kez bu göreve getirildi. Ülkemiz turizminde etkili olan bu dernek aynı zamanda yurtdışında da temsilcilikler aracılığıyla etkili oluyor. Derneğin Amerika’dan Afrika’ya kadar birçok bölgeden sorumlu yöneticileri bulunuyor.

Hemşerimiz Aksu’yu ve yeni yönetimini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Hemşerilerimizin bu başarıları hepimizin ve bütün Siirt’in başarısıdır. Hele ki bu başarı Aksu gibi memleketi ile gurur duyan ve onunla bağlarını hiçbir zaman koparmayan hemşerilerimizin olunca daha bir anlamlı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN