• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

AL BİRİNİ ÖTEKİNE VUR!

Reklam
, 0 Yorum

Bölgemiz üzerinde oynanan oyunlar tüm çıplaklığı ile gün ışığındadır ve buna rağmen emperyal güçlerin hedefi olan Müslüman ülkeler; oynanan oyunları, sahnelenen senaryoları bozmak için ciddi bir beraberlik içine girebilmiş değillerdir. “Al birini ötekine vur” deyimini, başkalarını sömürmek için kanlı senaryolara imza atan emperyal güçler için dile getirmek yanlış olmaz sanırım. “Arap Baharı”ndan sonra el atılan Suriye’deki gönül dağlayıcı olayların sağlıklı şekilde muhasebesi yapıldığında, emperyal güçlerin burada birlikte hareket ettikleri gerçeği gözden kaçmayacaktır. Dikkat edilirse, Esad yönetimini devirmek isteyen ABD’nin bu hedefini Sovyetler Birliği engellediği halde, iki ülke birbirleriyle karşı karşıya gelmiş değillerdir ve gelmeleri ihtimali de söz konusu değildir. Çünkü emperyal güçler, göz koydukları başkalarının zenginliklerini bir şekilde bölüşmeyi hedeflerler ve şu an yapılmak istenen budur.

Okyanus ötesinden bölgemize gelen ABD’nin bazı ülkelere demokrasiyi getirmeyi hedeflediği söylemi ne kadar kuyruklu yalansa, diğer emperyal güçlerin hedef tahtasına oturttukları ülkelerin bölünmesine karşı oldukları söylemi de aynı şekilde kuyruklu yalandır ve Irak’ta yaşanmış olanlar bu gerçeğin açık delilidir.

Türkiye olarak bizler, şu an bekamıza tehdit oluşturmayı hedefleyen senaryoları boşa çıkarma gayretini güdüyoruz ve başka ülkelerin toprağında gözümüz olmadığı da çok iyi bilinmektedir. Bunu yapmaya çalışırken yıllardır müttefik ve stratejik ortak diye ifade edilen ABD’nin sergilediği sayısız olumsuzluklar halkımızca bilindiği için bu ülkeye duyulan tepki, nefrete dönüşmüştür. Söz konusu müttefikliği sadece kendi çıkarlarına yönelik uygulayan ABD ile olan ilişkilerin iyileştirilmesi hedefleniyor ama yapılan bir açıklamanın mürekkebi kurumadan çelişen açıklamalar yapılması durumu, bu ülkeye güven duyulmaması gerektiği görüşüne her geçen gün daha da ağırlık kazandırıyor. Bugün ülkemizde “ABD ile ilişkilerimiz devam etsin mi?” noktasında bir anket yapılacak olursa halkımızın yaklaşık %90’ı “Hayır” diye yanıt vereceklerdir sanırım.

Son zamanlarda kendisiyle daha yakın ilişkiler kurmaya çalıştığımız Rusya da bir emperyalist ülkedir ve o da bölgedeki menfaatlerini her şeyin üstünde görmektedir. Buradaki zenginliği sömürmek için ABD ile papaz olmak yerine mutabakat sağlamayı hedefleyeceği tartışılmazdır. Fransa ve İngiltere de pastadan yararlanmak için bölgede at koşturmaya devam ediyorlar. Durum ortada. Al birini ötekine vur!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN