• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

AL SANA İMAR BARIŞI!!!

Reklam
, 0 Yorum

Bundan birkaç gün önce İstanbul’da bir apartman çökmüş ve enkazı altından 11 ceset çıkarılmıştı. Kartal Cevizli’deki Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükselirken hayatını kaybedenlerden 8’inin aynı ailenin (Alemdar) bireyleri oldukları açıklandı.

İşin ilginç yanı bu apartmanın da imar yasasına aykırı bir şekilde inşa edildiği ve İMAR BARIŞI için müracaatta bulunan onbinlerce binadan biri olduğu ortaya çıktı. Vatandaşlara adeta (AL SANA İMAR BARIŞI!) dedirten bu durum karşısında, imar barışından yararlandırılan diğer binaların durumları ister istemez zihinleri kurcalamaktadır. Hazineye gelir sağlamak yanında, yandaşların yaptıkları ruhsatsız yapılara yasal kılıf uydurmak açısından çıkarıldığı anlaşılan bir uygulama olduğu ortaya çıkan İMAR BARIŞ AFFININ nelere mal olabileceği bu olayla kanıtlanmıştır. Şimdi, yapılması gereken, imar barış affına müracaat eden ve sözde BARIŞ yapan bütün yapıların ciddi bir şekilde gözden geçirilmesi olmalıdır. Aksi takdirde, İMAR BARIŞ AFFI, bu gibi çürük binalarda TABUTA GİRMEK VESİKASINA dönüşebilir…

Gerçi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Soruşturma neticesinde kim ihmal etmişse, kim bu ölümlere sebebiyet vermişse, sorumlular kimse en ağır şekilde hukuk çerçevesinde cezasını çekecektir. Biz de bunun takipçisi olacağız” demekte ama suçu çökme gününe kadar gerekli denetimleri yapmayan ve imar barış affını çıkararak bu gibi çürük yapıları yasallaştıranlarda aramak gerekecek…

Kartal Belediyesi, Yeşilyurt Apartmanı’nın İstanbul Valisi’nin söylediği gibi 3 değil 2 katının kaçak olduğunu açıklarken “İmar Barışı mevzuatı kapsamında Yeşilyurt Apartmanı’ndaki hak sahipleri Yapı Kayıt Belgesi başvurusunda bulunmuşlar” dedi.

Çöken binanın sağ tarafında bulunan 10 katlı Yunus Apartmanı’nın kolonlarında da çatlaklar oluştuğu, Yunus Apartmanı ve sokakta bulunan 6 binanın daha tedbir amaçlı boşaltıldığı açıklandı.

Sözün özü olarak (AL SANA İMAR BARIŞ AFFI) diyerek yazımızı noktalıyoruz:

ANEKDOT

Başını sokabileceği bir daire satın almak isteyen vatandaş yapsatçı ile birlikte bir daireyi gezerken, bakmış ki, her adım attığında bina adeta sallanmakta. Yapsatçıya hitaben:

-Kardeşim, bu nasıl bina öyle. Ayak atınca bile temelden sallanıyor gibi!

Yapsatçı, sözde uyanıklık ederek, işi din istismarına getirip söylenmiş:

-Bizim dairelerimiz SOFU dairelerdir. Allah’ı zikrederler! Onun için de hep zikir halinde olurlar!

İstismarı yutmayan vatandaş cevap vermiş:

-Bu daha da tehlikeli bir durum. Ya zikir halindeyken vecde kapılıp, secdeye gelseler. O zaman halimiz ne olur!!!

TAŞLAMALAR

İMAR BARIŞI ÖLÜM

GETİRDİ ANLAŞILAN

MİLYONLARLA KİŞİYE

RUHSAT VERİLDİ ONDAN

 İMAR BARIŞI DEMEK

HUKUKSUZLUĞU TEYİT

ETMEKTİR BİL GERÇEKTE

ÇÖKEN BİNAYLA SABİT

 ANAYASAYI BİR KEZ

DELSEK NE OLUR DERLER

ANAYASA DELİNSE

DİBİ SU TUTMAZ BEYLER

 İKİDE BİR AF ÇIKARMAK

HAKSIZLIKTIR GERÇEKTE

BUNA GÜVENİP NİCE

SUÇLAR HEP İŞLENMEKTE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN