• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ALKIŞLANACAK BİR DAVRANIŞ

Reklam
, 0 Yorum

İstiklal Savaşının Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e karşı son yıllarda tırmandırılan inkâr söylemleri var. Maalesef ATATÜRK’e hakaret edenlerin el üstünde tutuldukları bir ortam yaratılmıştır. ATATÜRKÇÜ OLMAK, ATATÜRK’Ü SEVMEK bazı çevreler tarafından bir suç gibi empoze edilmektedir.

İşte, böyle bir ortamda Batman Valiliği tarafından Batman Cumhuriyet Meydanına, 3 ton ağırlığında 5 metre uzunluğunda bir Atatürk heykelinin açılışının  gerçekleştirildiğini duyuyor ve şaşırıyoruz…

Batman Valisi Hulusi Şahin, Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, heykeltıraş Metin Yurdaner’in yaptığı 3 ton ağırlığında 5 metre uzunluğunda Atatürk heykelinin açılışının yapılması gerçekten alkışlanmağa değer bir davranıştır.

Heykelde, sevgiyi ve kardeşliği sembolize eden elinde çiçek bulunan kız çocuğu ve Türk bayrağı taşıyan erkek Atatürk’ün yanında yer alıyor. Anıt kaidesinde Atatürk’ün ‘Bir ulus sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe, yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez’ sözleri yer almakta.

Açılış töreninde konuşan Batman Valisi Hulusi Şahin, Atatürk anıtının dikilmesinde emeğe geçenlere teşekkürlerini ileterek: ” Batman, kadim ve modern bir şehirdir. Batman cumhuriyetin eseridir. Bu eser son derece anlamlıdır. Çok kıymetli eseri cumhuriyetin vefakar insanlarına emanet ediyoruz” derken Batman Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy ise Batman’a yaraşır bir Atatürk anıtına ihtiyaç olduğundan dolayı böylesi bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Batman’a yaraşır anıtına ihtiyaç duyduk.  Bu anıt ulu önder kurucumuz, varlığımızın, birliğimizin, refahımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığımızın bir sembolüdür” diye konuşmuş.

Doğrusunu isterseniz, belli çevreler tarafından Türkiye Cumhuriyetinin Banisi Mustafa Kemal ATATÜRK’E karşı sinsi  kampanyaların yürütüldüğü bir ortamda, ATATÜRKÇÜ olmak, hele heykelini dikmek gerçekten yürek ister.

Başka icraatlarını bilemiyorum ama Batman Valisi Sayın Hulusi şahin ile Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoyu yürekten alkışlıyorum…

TAŞLAMALAR

ISLIKLAMAK EZANI

BÜYÜK TERBİYESİZLİK

İFTİRAYSA SÖYLENEN

ADI OLUR DİNSİZLİK

 İFTİRA EN BÜYÜK SUÇ

BİL Kİ DİN-İ İSLÂMDA

LANETLENMİŞ YALANCI

LANETLENMİŞ YALAN DA

 MÜSTAKİM OLMAK DEMEK

DOĞRU OLMAK DEMEKTİR

FATİHA’YI OKURSUN

BUNU BİLMEN GEREKTİR

 SIRATEL MÜSTAKİMDEN

AYIRMA BİZİ RABBİM

DOĞRULUK ÜZERİNDE

OLSUN HER DAİM KALBİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN