• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ALLAH İÇİN, EMEKLİLERLE DALGA GEÇMEYİN ARTIK!!!

Reklam
, 0 Yorum

Son günlerde gazetelerde (EMEKLİLERE MÜJDE) kabilinden haberlere sık-sık rastlamaktayız. Biz de acaba DEVLET BABA emeklilere ne verdi diye merak ederek, büyük bir heyecanla haberi okuyoruz. Bir de bakıyoruz ki, aynı hikâye. (Emeklilerin maaş farkları, Bayram ikramiyeleri ile birlikte 28 Temmuz’da hesaplarına yatacak) türünden anlatımlar. Gerçekten de büyük müjde!!!

Yahu kardeşim, emeklilerin bayram ikramiyeleri 500 TL arttırıldı, 1.500 lira oldu derseniz, pek bir müjdeye benzemezse bile yine (EYVALLAH) der başımızın üzerine koyarız.

Emeklilerin maaş farklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin yine BİN TL olarak hesaplarına yatıracaklarını haberleştirmek, emeklilere müjde olmak şöyle dursun, gerçekte tam tersine etki yapmakta ve umutlarını yitirmelerine yol açmaktadır.

(Çıkmayan candan ümit kesilmez) deyiminde olduğu gibi, emekli vatandaşlar hala Bayram ikramiyelerinde bir artış yapılacağının beklentisi ve umudu içindedirler. (Emeklilere müjde) haberini yapanlar, bu umutların sönmesine yol açmaktadırlar ki, müjde yerine, adeta yüreklerini dağlamaktadırlar,

Yetkililere ve etkililere yağcılık yapmak adına üç yıldan beri verilmiş ve artık geri dönüşü olmayan bir hak olan emeklilerin bayram ikramiyesinin bayram öncesinde hesaplarına yatacağı zaten bilinmektedir. Bunun neresi müjde! Maaş farklarının  hesaplarına yatırılacak olması da bilinen ve analarının ak sütü gibi hakları. Bu durumda (Emeklilere Müjde) manşetleri atarak, önce emeklileri heyecanlandırmanın, haber tümüyle okunduktan sonra, duydukları heyecanı kursaklarında kurutmanın âlemi var mı!

Neymiş efendim 13 milyona yakın emeklinin 1000’er liralık Bayram İkramiyeleri bayram öncesinde hesaplarına yatırılacakmış, müjdeniz bu mu yani!!!

İşte, müjde olarak verdikleri haber bu:

Ziraat Bankası’ndan her ayın 1’inci ve 2’nci gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3, 4 ve 5’inci günlerinde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödeme yapılacak.

Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerin ödemeleri ise 28 Temmuz’da hesaplarına yatırılacak.

Emekliler bu ay maaşlarını zamlı olarak alacak. Yapılan tarih düzenlemesi ile emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamalarının önüne geçilecek. İkramiyeler zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacak.

Yandaş gazetelerin (emeklilere müjde) başlığı altında yayınladıkları haberleri kanıksadık. Allah için, emeklilerle dalga geçmeyin artık!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN