• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

ARAP BAHARINI “UYANIŞ” DİYE DİLE GETİRENLER VARDI…

Reklam
, 0 Yorum

Arap Baharı’nı “Arap halkının uyanışı” olarak dile getirenler, aslında o ülkelerdeki zenginliklere konmak için kardeşi kardeşe vurdurma senaryosunu devreye sokanlardı ve bu iğrenç senaryolar sonucu binlerce insan yaşamını yitirirken, milyonlarcası başka ülkelere sığınmak mecburiyetinde kaldı.

“Arap Baharı” 17 Aralık 2010’da Tunus’ta bir gencin kendini yakmasının ardından Arap dünyasını saran bir bunalım dönemidir ve bu bunalımdan; Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün, Yemen ülkelerinin halkları büyük zararlar görmüşlerdir ve komşu Suriye’de start alan “Arap Baharında” halen sona gelinmemiştir.

Zengin petrol yataklarına sahip Arap ülkelerinde yöneticiler ve yakınları lüks içinde yaşarlarken, diğer halk kesimleri perişanlık içinde olduklarından “Arap Baharı” senaryosunu devreye sokanlar, hedef tahtasında oturttukları ülkeleri kan deryasına dönüştürdüler. Yani, halkın perişan durumda bırakılması durumunu istismar ederek “Arap halkının uyanışı” yutturmacasında başarılı oldular ve halen de buradaki zenginlikleri sömürmek için senaryolar üretmeye devam ediyorlar.

Büyük Ortadoğu Projesi deyimini duymayan kalmamıştır sanırım. Projenin, İsrail’in savunduğu ve ABD’nin destek verdiği bir proje olduğunu, bu  coğrafyada yer alan tüm ülkeler bilmektedir. Şimdi de ABD’nin 100 yılı kapsayan bir projesinden söz ediliyor. Bu projeden hedeflenen sonucun alınabilmesi için de yine hedef tahtasına oturtulacak ülkelerde kardeşi kardeşe vurdurma noktasına ağırlık verilecektir. Çünkü, bir ülkeyi ancak içerden yıkmanın mümkün olabileceği bilinmektedir.

Emperyalist güçlerin başka ülkelerdeki zenginlikleri sömürmeye yönelik hedeflerini akamete uğratmak için, o ülkelerde istismar kapısı teşkil edecek durumlar konusunda çok duyarlı olunması gerekir. Özellikle birlik ve beraberliklerini yitirmiş olan ülkelerde kardeşi kardeşe vurdurmanın daha kolay olacağını söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle bölgemizde yaşama geçirilmek istenen ve uzun yılların muhasebesi göz önünde tutularak hazırlandığı belirtilen projeler konusunda Ortadoğu coğrafyasında yaşayan tüm ülkelerin çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN