• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

ARINÇ, BİRŞEYLER DENİYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, AKP kurucusu, Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Haber Global canlı yayınında Jülide Ateş’le 40 dakika programında çarpıcı açıklamalarda bulunarak; “Belki şunu konuşmuşlardır diyerek, bu iddianameleri okuyarak isyan etmiştim. Çocuk bile yazmaz demiştim, cübbeyi bile giyesim gelmişti. Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir. Kürtler ve Kürtlerin yaşadığı travma üzerinden kafanızda çok şeyler değişecek. Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir, Kürt kardeşlerimizdir. Çözüm sürecinde bazılarının tahliyesi sağlanmıştı, bunun da olabilir. Yargıçlar mahkemeler özgürlükçü düşünsünler” ifadelerini kullandı ve MHP ile AKP arasındaki iplerin iyice gerilmesine neden olurken, önümüzdeki günlerde bir kez daha Kürtlerin oylarına talip olunacağına yönelik selamını da çakmış oldu.

Arınç, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunmalarını eleştirerek ben, Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı adaletten yanayız. Biz adil yargılama istiyoruz. Ancak Hakimler yanlış yapıyor. Uyarıyorum, yakın gelecekte onlar zarar görür.. Hukuksuz karar veren Hakimler, hukuk dışına çıkan Savcılar, sizi neyin beklediğini biliyorsunuz değil mi? diyerek bir nevi aba altından sopa göstererek önümüzdeki günlerde Hakim ve Savcılarla ilgili bir kıyım yapılabileceğine dair sinyaller verirken, bulundukları sohbetlerde konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan hemşerilerimiz,  “Hakimler/Savcılar sorumlu olur ” klişesi ne demek? aldıkları kararları neye göre almışlar da kendileri hakkında bu şekilde konuşulabiliyor diye sormaktan kendilerini alamıyorlar!.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni reformlar ve yeni atılımlar için hazırlıklar yapıyoruz, ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız. İnsan Hakları Eylem Planını çok daha geniş bir istişareyle neticelendirip hayata geçireceğiz açıklamalarının ardından Arınç’ın son çıkışı AKP’nin, vatandaşlar arasında 2014/2015 Davutoğlu ayarlarına geri dönmeye, ekonomideki radikal kararlarının kısa sürede diğer alanlara da sıçrayacağına ve yeni dönemde, “millilik ve yerliliğin” yerine “demokrasi, özgürlük, farklılıklar ve reformları” öne çıkaracağına işaret olarak algılandı.

Ne diyelim, ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN