• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

AŞIRI YAĞIŞ, ENDİŞELENDİRİYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Bu yıl ülkemizde kuraklık yaşandığı belirtilirken, Meteorolojinin verdiği hava tahminlerinde sağanak yağışlardan söz edildi mi, yağışlara sahne olacağı ifade edilen yerleşim alanlarındaki yurttaşlarımızın endişe içine girdiklerini, oralarda ikamet eden hemşerilerimin ifadelerinden öğrendim. Kimi zaman aşırı yağışlarla ilgili olarak TV kanalarında verilen görüntü haberlerden de anlaşılacağı gibi aşırı yağışlar sele dönüşmekte ve göl deryasına dönüşen yollar büyük sıkıntılara neden olmaktadır.

Üzülerek belirteyim ki sadece Siirt’te değil, yurdumuzun her yerinde alt yapıda sıkıntı yaşanmaktadır ve bu alanda gerçekleştirilen hizmetler projesine uygun yapılmadığından, başka bir ifade ile denetilmediklerinden çok kısa bir zaman dilimi içinde yeniden ele alınması gereken bir durum içine girmektedir. İlimizde de alt yapı hizmetinde yaşanan sıkıntılar yüzünden en ufak bir yağışta bile yollarımız göle dönüşüyor. Türkiye genelinde bu önemli hizmet için yapılan ve kısa zamanda yok olan harcamanın boyutları düşünülürse, ülkemiz ekonomisinin.uğradığı büyük zarar çok daha iyi anlaşılacaktır zannederim.

Yağışlarla ilgili olarak Meteorolojinin verdiği tahmini hava raporlarını dinlerken, bazı hemşerilerimin belirttikleri gibi, bu kurumu “Sağlıklı bilgi veren tek kurum” olarak gördüğümü belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN