• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

CHP, DİNSİZ Mİ!

Reklam
, 0 Yorum

31 Mart 2019 genel seçimlerinde CHP 15 milyona yakın oy alarak AKP’den sonra Türkiye’nin ikinci büyük partisi oldu.  Seçim öncesini anımsayınız, AKP ve MHP’li hatipler CHP’ye oy verecekleri adeta dinsiz ilan ediyorlardı.

CHP’ye oy veren bu 15 milyon seçmen arasında beş vakit namazlarını kılan, oruçlarını tutan, zekâtlarını veren milyonlarla ifade edilecek sayıda hacı, hoca, seyit, zahit, âbit takva ehli insanlar vardır. Bu açıdan, CHP’yi (DİNZSİZ) olarak yaftalamak, edebe aykırıdır, en azından DENSİZLİKTİR!

Ayrıca, bilinmesi gereken bir husus da şudur. Türkiye’de hiçbir parti (DİNCİ) olamaz. Tüzüğüne böyle bir madde koyamaz. Türkiye’de, adına (LAİKLİK) denilen bir yönetim şekli vardır. Lâiklik, yine birilerinin iddia ettikleri gibi asla DİNSİZLİK demek değildir. Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil, akla ve bilime dayandırılması, fakat kimsenin inancına ve vicdan hürriyetine karışılmamasıdır. Türkiye’deki bütün siyasi partiler bu anayasal kurala uymak zorundadırlar.

Biraz gerilere gidelim ve 2008 yılında AKP hakkında açılan kapatma davasını anımsayalım. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından AKP’nin “laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği” gerekçesiyle, partinin kapatılması ve ilgili dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil 71 kişinin 5 yıl süre ile siyasetten uzaklaştırılması istemiyle  iddianame  hazırlamamış mıydı.

Yani, mevcut anayasayla hiçbir siyasi parti, hiçbir dinin tekeline giremez. Dini alet ederek, siyaset yapamaz! Bunun anlamı dinsizlik değildir. Bütün dinlere ve görüşlere yaşama hakkının tanınmasıdır!

Ciddi bir şekilde araştırılırsa, İslam dininin IRKÇILIĞI kesin bir şekilde reddettiği, buna karşılık (SİZİN DİNİNİZ SİZE, BENİM DİNİM BANA) kuralını koyarak laikliği bir yaşam biçimi olarak benimsediği ortaya çıkacaktır.

CHP’ye (DİNSİZLER PARTİSİ!) gözlükleriyle gerçekten üzücüdür. Hem, partilerin dinleri olmaz. Partilere oy verenlerin dinleri vardır. Hatta bir partinin mensupları arasında ATAİST olanlar da bulunabilir. Bu durum, o partinin dinsiz olduğu anlamına gelmez.

Dini maske olarak kullanmak, inanın ateist olmaktan az bir günah değildir. Hiç olmazsa, ATEİST kendisini açık ediyor. Ya din maskeli dinsizlere ne demeli…                      

ANEKDOT

 (Yiğidi öldür, hakkını yeme!) demişler. Geçmiş yıllarda CHP, gerçekten dini konuları istismar etmez, siyasete alet etmezdi.

DP kurulduktan sonra, bu yeni partinin bütün söylemlerini din ekseni üzerinde oturtması ve bu durumun haliyle halkı büyük ölçüde etkilediğinin anlaşılması üzerine danışmanları Rahmetli İsmet Paşa’ya:

-Paşam, siz de konuşmalarınızda Allah’tan, dinden, imandan, İslam’dan bahsetseniz!!! diyerek sözüm ona telkinde bulunmuşlar. Yine bir açık hava mitingi öncesinde İsmet Paşa’ya bu telkinde bulunan danışmanı, bakmış ki, İnönü dinden, imandan, İslam’dan, Kur’an’dan hiç bahsetmemiş. Dayanamayarak söylenmiş:

-Paşam o kadar istirhamda bulundum. Ama konuşmanızda bir tek defa bile olsun (ALLAH)tan bahsetmediniz! deyince, kutsal İslam dinini politikaya alet etmekten ömrünün sonuna kadar şiddetle imtina eden İnönü şu cevabı vermiş:

-Yok, yanlışın var! Bahsettim. Konuşmamın sonunda bizi dinlemekte olanlara (ALLAHA ISMARLADIK) dedim ya!

İşte, CHP’nin dinsizliği de bu!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN