• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

BAKAN KIZI, BİR BAKAN

Reklam
, 0 Yorum

Eski Siirt Valilerinden ve eski Kültür ve Turizm Bakanlarından Sayın Atilla Koç’un Kızı Bayan Zehra Zümrüt Selçuk ilkokul öğrencisi olarak 25 yıl önce ayrıldığı Şehrimize Bakan olarak geldi. 1988-1992 yılları arasında Babası Sayın Atilla Koç Siirt Valisi olarak görev yapmaktaydı. O yıllarda Batman ve Şırnak da Siirt’in ilçeleri durumundaydı. Aslına bakarsanız, Siirt’in üçe bölünmesinin baş mimarı da Sayın Atilla Koç olmuştur, dersek yalan olmaz.

Sayın Atilla Koç, Şırnak’ın ASAYİŞ AÇISINDAN il olması teklifinde bulunmuştu. Ancak, Batmanlılar da nüfus durumlarını ve ekonomik gelişmişliklerini öne sürerek il olma hakkının kendilerine de verilmesini istemiş ve bu taleplerinde ağır basarak yine dönemin Valisi Sayın Atilla Koç’un ifadesiyle “Siirt ikiz doğurmuştu!”

Siirt üçe bölünmüş olmakla birlikte bir süre için Batman ve Şırnak Valilik vekâletlerini de yine Sayın Atilla Koç sürdürdü. Yani kendi ifadesiyle (ÜÇ İLİN VALİSİ) olarak görev yaptı.

Bakan kızı olan ve ilkokul yıllarında Şehrimizde Mehmetçik İlkokulunda okuyan Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un aradan 25 yıl geçtikten sonra Bakan olarak Siirt’e gelmesi kendisini tanıyanları ve özellikle okul arkadaşlarını sevindirdi. Sayın Bakan Selçuk’un Şehrimizde çok sayıda okul arkadaşları bulunmaktadır. Zaten, Sayın Bakanın Siirt’e gelmesinin bir sebebi de Siirt’te Valilik yapmış ve olumlu hizmetler gerçekleştirmiş bir babanın kızı olmak yanında okul arkadaşlarına bir mesaj vermek ve 31 Mart yerel seçimleri için AKP’ye katkı sunmalarına vesile olmaktır.

 (Yiğidi öldür, hakkını yeme) demişler. Siirt Havalimanının baş mimarının da dönemin Valisi Sayın Atilla Koç olduğunu yakinen bilenlerdeniz. Özel idarenin imkânlarıyla Siirt havalimanını yaptıran ve inşaat süresince adeta bir şantiye şefi gibi çalışmaları sürekli kontrol eden Sayın Atilla Koç olmasaydı, belki hala Siirt’in bir havalimanı olmayacaktı. Ancak, Siirt’in üçe bölünmesinin de baş mimarının yine Sayın Atilla Koç olduğunu anımsatmakta yarar var. Doğrusunu isterseniz, Siirt’in üçe bölünmesini hala içimize sindiremiyor olsak bile, bu iki yerleşim ünitesinin gelişmesine katkısının büyük olduğunu kabul etmek durumundayız.

Yine anımsatmakta yarar var. Bakan Sayın Selçuk’un, muhterem Annesi Şadiye Koç Hanımefendi de, Vali eşi olarak oldukça aktifti. Sık-sık etkinlikler düzenler, başka illere gezilere gidilerek, Siirtli Hanımların kabuklarını kırmalarına, çevrelerini daha iyi tanımalarına vesile olurdu. Sayın Atilla Koç, eşi Şadiye Hanımı tanımlarken (İlahiyat Fakültesi mezunu ama diplomasını duvara astık) diye espri yapardı. Siirtli Hanımlar arasında Şadiye Koç Hanımefendi’nin en büyük destekçilerinden biri de rahmetli eşim Leyla ARITÜRK’TÜ. Hemen-hemen bütün etkinliklerine katılır, Gazetemiz için haberlerini yapardı.

Evet, 31 Mart yerel seçimleri etkinlikleri kapsamında bile olsa, Siirt’ten bir Sayın Bakan daha geçti. Bu Bakanın diğerlerinden farkı ise Babasının görevi dolayısıyla ilkokulu Siirt’te okumuş olması yanında Vali olarak sayın babasının ve muhterem annesi hanımefendinin çok sevenleri bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Dileriz ki Sayın Bakan, (bir acı kahvenin kırk yıl hatırı vardır) esprisi çerçevesinde muhterem annesi Şadiye Hanımefendinin ve Muhterem Babası Atilla Koç’un dostlarının bulunduğu Siirt’i bakanlığının yatırımlarından azami ölçüde yararlandırır.

Bu duygular içinde, (Siirt’e hoş geldiniz Sayın Bakan) diyerek kendilerini saygıyla selâmlıyoruz.

TAŞLAMALAR

BİL EN İYİ YATIRIM

İNSANA YAPILANDIR

İNSANA YATIRIM YAP

BİL Kİ ZÜBDE İNSANDIR

 İNSANLARI EĞİTMEK

SADAKADAN İYİDİR

BİL EN İYİ SADAKA

İNSANLARA BİLGİDİR

 OKUYUP ÖĞRENELİM

OKUMANIN YAŞI YOK

İNSAN GERÇEKTE CAHİL

BİLMEYENİN İŞİ YOK

 İNSANLARI EĞİTMEK

BU OLMALI İLK HEDEF

İNSANIMIZ BİLİMDE

ÇOK GERİDİR MALESEF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN