• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

“BALIK BAŞTAN KOKAR”

Reklam
, 0 Yorum

Mutluluğun vazgeçilmez şartlarından en önemlisi birlik ve beraberliktir. Bu bakımdan toplumda farklı görüş ve özelliklere sahip olanlar; mutlu olabilmek, huzur bulabilmek için birbirlerine saygılı olmayı görev addetmeliler ki mutluluğu yaşayabilsinler. Bu önemli beklentiye dikkat çeken atasözlerimizden biri; “Balık baştan kokar” sözüdür ve anlaşılacağı gibi toplumda kardeşliğin, huzur ve bereketin pekişmesini sağlamada en büyük görev ülke yönetiminde söz sahibi olanlara düşmektedir. Baştakiler; söylem, tutum ve davranışlarıyla ya toplumu birbirleriyle kaynaştırır, ya da birbirlerini hasım olarak görmelerine vesile olurlar.
Ülkemizde gerçekleştirildiği belirtilen “Mutluluk Araştırmasına” yönelik anketlerde yansıtılan rakamlara da halkımızın güven duymadığının altını çizerken, sağduyu sahibi vatandaşlarımızın da topluma örnek olmakla yükümlü olanların bu önemli beklentiye sahip çıkmamalarından rahatsızlık duyduklarını vurgulamak isterim. Ülkemiz yönetiminde söz sahibi olanlar maalesef birbirlerini karalama yarışı içindeler ve bu tutumları sonucu halkın önemli beklentilerine çözüm üretilemiyor. Millet ve memleket menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak gerektiğinde el birliği yapıp sorunlara çözüm üretme gayretine girmeyen asillerin vekilleri konumundaki zevat, yazıktır ki işgal ettikleri yüce makamlara toplum sayesinde ulaştıkları gerçeğini unutuyorlar. Demokrasinin vazgeçilmezleri olarak ifade edilenlerin, olumsuz yöndeki söylem, tutum ve davranışları topluma da yansımakta ve bu yüzden birlik ve beraberliğimiz gölgelenmektedir.
Ülkemizin önemli sorunları, halkımızın da önemli beklentileri vardır ve siyasilerimiz şimdiki tutumlarını bir kenara itmeyerek birbirlerini karalamaya ve sadece işgal ettikleri koltukları muhafaza etme gayretini sürdürmeye devam etseler, sorunlarımız büyüyecek ve beklentilerin üstesinden gelmek da-ha da zorlaşacaktır. Atalarımız, boşuna hiç bir şey söylememişlerdir. Birlik ve beraberlik konusunda topluma örnek olması gerekenlerin arzulanan duyarlılığı göstermemelerinden, sağduyu sahibi vatandaşlarımız fevkalade rahatsızlık duymaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN