• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BANKA PROMOSYONLARI MI EMEKLİYİ RAHATLATACAK?

Reklam
, 0 Yorum

2020 yılı için ücretlerinde gerçekleştirilen artışa tepkili olan emekli vatandaşları, bankalardan aldıkları 3 yıl karşılığı promosyon bedelinde son günlere gelindiğinden, belirlenecek olan yeni promosyon ücretleri merak ediliyor ve ziyaret ettiğim bazı mekanlarda buna tanık olduğum için, bir çift laf söyleme gereğini duydum.

Milyonlarca emekli vatandaşımız maddi açıdan zor durumdadır ve maaşlarına yapılan zam oranının ellerine geçmezden önce zamlarla birkaç misliyle kendilerinden geri alındığı görüşünü paylaşmaktadırlar. Buna rağmen bir araya geldiği mekanlarda, muhtemelen Mart ayında yeniden üç yıl için verilecek olan promosyon miktarından söz ediyorlar.

Çoğu emekli, özellikle ücret dengesizliğinin kurbanı oluyor ve insanca yaşam koşullarına kavuşabilme beklentisinde bir türlü umduğunu bulmayınca da, yılda iki kez kendilerine verilen Bayram ikramiyesi ile 3 yılda bir verilen banka promosyonlarını konuşuyorlar. Oysa, ücret dengesizliği giderilmedikçe bu insanlarımız maddi açıdan rahatlama şansı bulmayacaklardır ve kendileri de bunu çok iyi biliyorlar ama, emeklilerin haklarını aramayı üstlenmiş olanlar gerekli mücadeleyi vermekte yetersiz kaldıklarından, iki Bayram ikramiyesi ile banka promosyonunun derdine düşüyorlar.

Ülkemizdeki pahalılık büyük boyutlara ulaşmıştır ve bu gerçeğin üstü örtünmeye çalışılıyorsa da, kimse söylenenlere itibar etmemekte ve haklarının gereğince korunamamasından kaynaklanan sıkıntıları yüzünden sözü edilen “sadaka” hükmündeki ikramiye ve promosyonlardan konuşmak durumunda kalmaktadır.

Koyu işsizlikten nasibini almayan aile sayısı oldukça azdır ve işsiz çocukları olan ailelerin karşı karşıya kaldıkları ücret dengesizliği mağduriyeti, sıkıntılarını daha da büyütmektedir. Ülke genelinde 12,5 milyon emekli yurttaşımız var ve bunlardan çok iyi maaş alan 2,5 milyonunu bir kenara ittiğimizde, geri kalan 10 milyonun sahip olduğu oy potansiyeline baktığımda, bir çatı altında birleşerek siyasi parti kurmak gayesiyle içlerinden birilerinin adım atmamalarına hayret ediyorum. Emeklilerimizi bir çatı altında toplayacak siyasi oluşum yaşama geçirilebilirse, başkalarından şefaat dilemek mecburiyetinden kurtulacaklardır. Banka promosyonlarının emekli vatandaşlarımızı azcık da rahatlatmaları söz konusu değildir diyerek bir kez daha dikkatlerini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN