• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

BAŞARILI SİİRTLİ HEMŞERİLERİMİZ; SİİRT GALATASARAYLILAR GRUBU LİDERİ MESUT KARANFİL

Reklam
, 0 Yorum

Başarılı birçok hemşerilerimizi saygıdeğer Siirt halkına daha yakından tanıtmak amacıyla başlatmış olduğumuz yazı dizisinde bugünkü konuğumuz, Siirt Galatasaraylılar Grubu Lideri Mesut Karanfil oldu.

Sayın Karanfil ile soru/cevap şeklinde gerçekleştirdiğimiz röportajımızı, olduğu gibi Siirtli hemşerilerimize gazeteniz Siirt sütunlarından aynen aktarıyoruz…

KURTALAN’DA DOĞMUŞSUNUZ,

BİZE ÇOCUKLUĞUNUZU ANLATIR MISINIZ?

Kurtalan’da şirin,küçük bir bahçemiz vardı ve bu alanda rahmetli dedemle birlikte yetiştirmiş olduğumuz meyve ve sebzelerimizi sulardık.

TEKNİKER OLMAK NEDİR AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ?

Tekniker olmanın sadece adı var ülkemizde..Neden diye soracak olursanız elimizde imza yetkisi yok ve sadece mühendislerin taşeronluğunu yapıyoruz diyebilirim.

MERHAMET TEŞKİLATINDA NELER YAPTIĞINIZI ANLATIR MISINIZ?

Yoksul, yetim aileleri tespit ederek Teşkilat Başkanımız Mansur Güneş’in de destekleriyle mümkün mertebe giyim, gıda vb. ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

GALATASARAYLILIĞINIZ NEREDEN GELİYOR VE

GALATASARAY SİZE NE İFADE EDİYOR

Aileden gelen bid durum diyebilirim. Galatasaray bana sevgi, sadakat ve başarıyı ifade ediyor. Takdir edersiniz ki, Avrupa’da elde ettiği başarılar, UEFA ve Süper Kupa şampiyonluğunun yanı sıra dev takımları dize getirmesiyle ülkemizi dünyaya Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra tanıtan en önemli kurumdur.

ULTRASLAN İLE BAŞLATTIĞINIZ FAALİYETLER NELERDİR?

2013 yılından bu yana ilk gerçekleştirdiğimiz faaliyet,  10 kişi bir araya gelerek yoksul bir aileye yardımda bulunmak olmuştu ve daha sonra Pervari’de 1, Cizre’de 1, Siirt merkezde 1 olmak üzere toplam 3 adet kütüphane kurmuş, çocuklar için biri Şirvan diğeri ise Siirt/Gökçebağ’da olmak üzere 2 oyun parkı kurmuştuk ve 45 köy okuluna ve yüzlerce yoksul ve yetim aileye gıda, giyim ve kırtasiye yardımlarında bulunduk, Engelli kardeşlerimize akülü tekerlekli sandalyeler hediye ettik. Bu çalışmaların özellikle İstanbul’da Ultraslan taraftar grubu Başkanı Veysel Girey, tribün liderimiz Sabahattin Şirin ve Siirt merkezde bulunan hayırsever vatandaşlarımızın ve ekibimizin destekleriyle sağlanmıştır. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız halen devam etmektedir. Düzenli olarak her bayram da olduğu gibi bundan sonraki bayramlarda da Allah’ın izniyle ihtiyaç sahibi olan yetim ve yoksul çocuklarımızı giydirmeye devam edeceğiz.

Sn. Karanfil, röportaj nedeniyle gazeteniz Siirt’e teşekkür ederken, bizler de kendilerine vermiş oldukları röportaj nedeniyle teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşamında ve hayır işlerinde yoksul ve yetim ailelerimize sağlamış olduğu olanaklar nedeniyle üstün başarılarının devamını diliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN