• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BASIN İLAN KURUMU GENEL MÜDÜRÜ RIDVAN DURAN; DOĞRUDAN ALIMLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Reklam
, 0 Yorum

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, kamu kurum ve kuruluşlarının satın aldıkları mal ve hizmetlerde kullanılan yöntemlerden biri olan doğrudan alımın takipçisi olduklarını belirtti.

Duran, kurumunun Diyarbakır’da düzenlediği ve bölgedeki gazete sahiplerinin katıldığı toplantıda kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yazılı basının devamından yana olduklarını ve dijital yayıncılığın da basın meslek ahlak ve kurallarını bilen ve onlara uyan gazeteler tarafından yapılması gerektiğini belirten Duran, dijital yayıncılık konusunda bazı düzenlemelerin yapılmasına ilişkin hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının mevzuat zorlayarak ihale yapma yerine doğrudan alım yoluna gittiklerini belirten Duran; “Bu durumun takipçisiyiz, mevzuatta kurallar açık bir şekilde belirtilmiş. Kimse mevzuat kurallarını zorlayarak doğrudan alım yoluna gitmesin. Sizler de böyle durumları gördüğünüzde mülki idare amirine başvurun. Biz de bu konuyu o kurumun ilgili bakanlarına iletiriz” dedi. Toplantı gazete temsilcilerinin çeşitli konulardaki sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN