• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

BAŞKALARI, KENDİLERİ GİBİ GÜÇLENSİN İSTEMEZLER!..

Reklam
, 0 Yorum

Kalkınmış ülkeler, diğer ülkelerin kendileri gibi kalkınarak güçlenmesini istemezler ve bunu sağlamak için de ellerinden gelen melaneti seferber ederler. Günümüzde veto kullanma yetkisine sahip 5 ülkenin birçok önemli konuda söz sahibi olmalarının nedeni, kalkınmanın gerektirdiği her alanda diğer ülkelerden daha güçlü olmalarındandır ve bunun içindir ki maalesef bu beş ülke dünyadan daha büyük olma sıfatına haizdirler. Aslında Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın vurguladığı gibi dünya bu beş ülkeden büyüktür ama, olması gereken bu durumu gerçekleştirecek adımlar günümüze dek atılmış değildir. Dünyada atom bombasını kullanan tek ülke ABD’dir ve atom bombasına hedef olan Japonya’da, bu insanlık dışı davranışın izleri halen silinmiş değildir.

Kendileri istedikleri silahları üretirlerken başkalarının aynı arayış içinde olmalarını hazmedemeyenlerin tek hedefi vardır, o da başkalarının kendileri gibi silah gücüne sahip olmamalarıdır. Her zaman için güçlü olma hedefini güdenlerin taktiklerinden biri, kalkınmakta olan ülkeler konumunda olan ülkelerin kalkınmalarına sekte vurmaktır ve bunu sağlamak için sürekli olarak çatışma alanlarını yaygınlaştırmaya çalışırlar. Ülke ekonomilerini kalkındırmaya yönelik harcanacak paraların büyük bölümünü bu yüzden savunma harcamalarına ayırmak zorunda kalan ülkeler bu yüzden daha güçlü konuma gelme şansını bulmuyorlar.

Ülkemizin de büyüyerek güçlenmesini istemeyen dış odaklar vardır ve bu odakların el altından insanlık dışı terör örgütlerinin ülkemiz gündeminden çıkmaması için ellerinden geleni yaptıkları muhakkaktır. 30 yıldır mücadele edilen insanlık dışı terörde nice insanımız yaşamını yitirirken, ülkemiz ekonomisi tahminlerin çok üzerinde zarar görmüştür ve son zamanlarda teröre yönelik mücadele kararlılıkla sürdürülüyor. Silah açısından güçlü olanların bir amacı da başka yörelerdeki zenginlikleri uzun yıllar boyunca sömürmektir ve bu sömürüye yönelik olarak insanların ölümüne aldırmayan senaryoları devreye sokmaktadırlar. Ortadoğu’nun kan gölüne dönüşmesinin asıl nedeni, emperyal güçlerin söz konusu sömürüyü kalıcı kılmak istemeleridir.

15 Temmuz alçak ve hain darbe girişimi de dış odakların bir oyunudur ve maalesef bu oyuna gelenler olmuştur. El attıkları ülkelerde halkı birbirine kırdırma hedefini güdenlerin bunda başarılı olduklarını söylemek yanlış bir tespit olmaz sanırım. Şu an bölgemizde yaşanmakta olan gelişmeler, bundan sonraki süreçte nasıl sonuçlanacak bilmiyorum ama, sağduyu sahibi herkes gibi bu bölge coğrafyasında yer alan tüm ülkelerin emperyal güçlerin oyunlarına gelmemek için çok dikkatli olmaları gerektiğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN