• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

BAŞKAN CEMAL KOYUNCU: “ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA, KURBAN BAYRAMI HAFTASINDAN DA UMUT YOK!”

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Esnaf Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu, KORONAVİRÜS PANDEMİSİYLE birlikte Türkiye genelinde olduğu gibi Siirtli esnafların da çok zor duruma düştüklerini, BAĞ-KUR primleriyle, çalıştırdıkları işçilerin sigorta primlerini yatıramadıklarını, işyerlerinin kiralarını ödeyemediklerini, elektrik parasını ödemekte zorlandıklarını belirterek devletten CANSUYU hükmünde olacak paketler açıklaması beklentisi içinde olduklarını söyledi.

Normalleşme sürecinde yeniden açılan işyerlerinde bile işlerin yüzde 70 oranında düştüğünü, salgın endişesiyle berberlere, kuaförlere, lokantalara, çayhanelere ve benzeri yerlere giden müşterilerin sayısında büyük düşüş olduğunu söyleyen Koyuncu, Kurban Bayramı haftasında bile esnafların, işlerinin açılacağından pek umutlu olmadıklarını belirtti. Koyuncu, Devletin öncelikli olarak Doğu ve Güneydoğu Bölgelerine yardım elini uzatması gereğine vurgu yaparak “esnafı borçlandırmak yerine karşılıksız yardımda bulunmalıdır” dedi.

Piyasada adeta bir ÖLÜM SESSİZLİĞİ yaşandığına dikkatleri çeken Koyuncu, Devletin acil olarak esnafa el uzatmaması durumunda, kepenk indiren iş yerlerinin sayılarında patlama yaşanacağını özellikle vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN