• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi öğrencileri ile “Yerel Yönetimler” konulu programa katıldı. Siirt Üniversitesinde düzenlenen programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Değişim ve Gelişim Topluluğu tarafından organize edilen “Yerel Yönetimler” programına davet edilen Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, bilgi ve tecrübelerini Üniversite öğrencileri ile paylaştı.

Programın açılış konuşmasını yapan Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı H.İbrahim Düzgün, yerel yönetimler konusunda aydınlatıcı bilgilere ulaşılacağı ve öğrencilerin akıllarında yer alan birçok sorunun cevap bulacağı düşüncesiyle tertipledikleri etkinlik nedeniyle davetlerine icabet eden Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a Üniversite öğrencileri adına teşekkür etti.

Üniversite öğrencileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, “Göreve başladığım ilk günden itibaren toplumun tüm kesimleri ile her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyorum. Özellikle üniversite sıralarında hayata hazırlanan siz genç kardeşlerimle bugün burada olmaktan dolayı ayrı bir heyecan taşıyorum. Aktaracağım tecrübelerin yanı sıra sizlerden alacağım farklı bir düşünce ve bakış açısı da hayata geçireceğimiz hizmetlerde yol gösterici olacaktır” dedi.

Siirt Belediyesi olarak göreve geldikleri ilk günden itibaren ilin çehresini değiştiren hizmetlere imza attıklarını ifade eden Taşkın, Siirt’te tamamlanan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği toplumun tüm kesimlerine dokunan hizmetler sunduklarını belirten Taşkın; “Önceliğimiz toplumun temel taşını oluşturan çocuklarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve kadınlarımız. Bu kesimlerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta yer alabilmeleri için projeler üretmeye çalışıyoruz. Projeler ile Siirt’in geleceğini şekillendirmeye devam edeceğiz dedi. Öğrencilere, devam eden yol ve kaldırım yapım çalışmalarına, Siirt’in önemli bir sıkıntısını çözecek olan otopark projesine, yeni itfaiye hizmet binası, mezbahane projesi, Kızlar Tepesi projesi gibi birçok konuda bilgiler veren Taşkın, 2018 yılı itibariyle Siirt’in çok daha güzel bir şehir olacağını belirtti.

Daha sonra soru cevap şekilde devam eden programda Üniversite öğrencileri Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’a kaldıkları yurtlarda yaşadıkları problemleri ve ulaşım konusundaki sıkıntılarını sıraladılar. Taşkın, öğrencilerin yaşadıkları bu sorunlara çözüm bulabilmek adına ilgili yetkililerle görüşeceğini belirtti.

Programda Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Halil İbrahim Düzgün tarafından Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a plaket verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN