• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TFF ETİK KURULU BAŞKANI TACİ BAYHAN’DAN İÇİŞLERİ BAKAN DANIŞMANI FEVZİ SEVGİLİ’YE ZİYARET

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı olan hemşerimiz Taci Bayhan, bir diğer hemşerimiz İçişleri Bakan Danışmanı Fevzi Sevgili’yi makamında ziyaret etti.

24 Ocak 1977 tarihinde Türkiye Öğretmenler Bankasında Müfettiş Yardımcılığı, 1979 yılında İmar ve İskan Bakanlığı (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı) Müfettiş Yardımcılığı Yarışma Sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan hemşerimiz Taci Bayhan, aynı Bakanlıkta 1985 yılında Müfettiş, 1988 yılında ise Başmüfettiş olmuştu. 1987-1990 yılları arasında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bayhan, 1990-1997 yılları arasında Teftiş Kurulu Başkanlığı, 28 Temmuz 1997 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğünü yaparken, 28 Haziran 2005 tarihinde kendi isteği ile Başbakanlık Müşavirliği görevine atanmış ve 23 Eylül 2005 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Danıştay Üyeliğine seçilmişti. Danıştay Dördüncü Daire Üyesi olarak yüksek yargıçlık mesleğine başlayan Bayhan, 7 Haziran 2006-04 Ocak 2010 yılları arasında Danıştay Genel Sekreterliği, 25 Ekim 2014’ten geçerli olmak üzere, 29 Eylül 2014’te Danıştay kontenjanından HSYK üyeliği görevlerinde bulunurken,23 Mayıs 2017 tarihinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğinin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Danıştay üyeliğine seçilmiş ve emekliye ayrıldıktan sonra son olarak Nihat Özdemir yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanlığına getirilmişti.

İçişleri Bakan Danışmanı Fevzi Sevgili, Ankara’nın efsane bürokratlarından olan, Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı, değerli ağabeyim Sayın Taci Bayhan beyefendi misafirimiz oldu. Ziyaretlerinden ötürü kendilerine çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN