• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

BELEDİYENİN HER KURUŞUNDA HALKIMIZ HAK SAHİBİDİR!

Reklam
, 0 Yorum

Belediyeler, bulundukları yerlerde halkın daha güzel bir yaşama sahip olmalarını sağlamakla yükümlü en önemli hizmet kurumlarıdır. Altyapı, imar, şehir içi trafiğin kontrolü, yeşil alanların korunması ve parkların yaygınlaştırılması, çevre temizliği, sosyal faaliyetler, Kadın ve Çocuk Koruma Evleri açma, sokak hayvanlarını koruma altına alma, ekonomiye katkı sunma, v.s. hizmetler ifa eden Belediyelerin üstlendikleri görevi en iyi şekilde yapmaları durumunda elbette, daha güzel bir yaşam sunma hedefinde başarılı olacak ve halkın takdirini kazanacaklardır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Büyükşehir Belediye Başkanını Beştepe’ye davet etmesi sanırım bir ilktir ve isabetli olmuştur. Bu önemli kurumlarımızın sıkıntılarını dinlemek ve üstlendikleri görevde nelere dikkat edilmesi gerektiğini dillendirmeye yönelik toplantıya medyamız geniş yer verdi ve dile getirilen görüşlerin, kamuoyumuz tarafından değerlendirildiğine şahit olmaktayım. Toplantının isabetliliğinden söz eden hemşerilerim; “Önemli hizmetler icra etmekle yükümlü olan Belediyelerin daha iyi hizmet vermelerini sağlamak için durumlarını masaya yatırmakta fayda vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın toplantıda dikkat çektiği bazı hususlara yönelik değerlendirmeler bir kenara, bu kurumların harcadıkları her kuruşta halkımızın hak sahibi olduğunu ve her Belediye kurumunun şeffaf olması gerektiğini de söylemekte yarar var…  Bu hizmet kurumları BEYTÜLMAL gibidir ve bu bakımdan bir kuruşunun boşa zayi edilmesi dahi, kul hakkının gasp edilmesidir.. Belediyelerimizin tümüne yakını borç batağı içindeler ve bu gerçek, önemli hizmetleri yerine getirmekle yükümlü kurumlarımızla yakından ilgilendirmeyi gerektirir. Bunun içindir ki bir ilk olarak görülen ilgiyi periyodik aralıklarla sürdürmek hayırlı olacaktır..” demektedirler.

Toplantıda insanların ekmeğiyle oynamama noktasına da dikkat çekilmişti ve gerçekten de insanların ekmeğiyle oynamak insansızlıktır derken, başka alanlardaki icraatlarda insan ekmeğiyle oynamama noktasına azami duyarlılığı göstermenin, insanlığın gerektirdiği bir davranış olacağını vurgulamak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN