• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BENİM MEZHEBİM ÖNCE FARZ DİYOR..

Reklam
, 0 Yorum

Taşına, toprağına, bayrağına kurban olduğum memleketimin üç dilli kardeş şehrimin güzel insanlarına selam ve saygılarımla…

Benim mezhebin  önce farz diyor, sonra sünnet.. Farz borcunu yerine getirmeden sünneti seniyenin bir anlamı olmaz diyor!

Bu ne demektir? Yani, önce sana emredileni yap diyor, beni tanıyanlar bilirler 1994 yılında radyoculuğa başladım ve yayın yaptığım radyo, yayıncılık itibari ile vatansever, milliyetçi ve İslamı bilen ve seven insanlardan kurulu idi elhamdülillah. Biz de öyleyiz.

Her neyse, işte bu süreçte tanıdım enişteyi.. Bizim için makamdan ötedir bugün de eniştemiz.. Dün de öyleydi yarın da öyle olarak kalacak.. Makamlar gelip geçicidir, bugüne kadar göstermiş olduğu dik duruşla Çin koronavirüs salgınında Sağlık Bakanlığına vermiş olduğu destekten dolayı minnettarım..

Sorumluluk gereği ellerinden geleni yapıyorlar Allah razı olsun.. Buraya kadar her şey normal, anormal olan bugünden sonra olacaklar..

Bazı uluslararası kaypaklar bu virüs illetinin 18 ay daha süreceğini söylüyor.. Hadi biz daha iyimser olalım. Henüz hiç kimse bir şeyin farkında değil, bu bir sene içerisinde işsizlik çoğalacak, fabrikalar çalışmıyor, üretim azaldı ve bu sene turist gelmeyecek.. Yazlık oteller şimdiden kapandı ve işyerleri kapanacak.. Evde tencere kaynamazsa esas virüs o zaman çıkacak ortaya.. Çünkü evdeki kıyamet önce aileyi, sonra sokağı, sonra toplumu ve nihayetinde hükümeti zora sokar..

Sokağa çıkıldığı zaman bu ülke insanının neler yapabildiğini gördük.. Üstelik sokağı karıştırmak isteyen insanların pusuda olduğunu düşünürsek eyvah-eyvah.. Şimdi bunların olmaması için tek şeye gerek var.. Paran varsa bunların hiç biri olmaz, anladığım kadarıyla ve var Allah’a şükür.. Olmasa daha şimdilik ilk anlaşması 20 milyar dolar olan Kanal İstanbul Projesini başlatamazdık.. Eminim ki öyledir, eminim ki hesabını kitabını yapmışsınızdır, yüzlerce danışmanınız ve bir o kadar da mali portreyi inceleyen insanımız var..  Siz muhakkak ki hesabını kitabını yapmışsınızdır.. Öyle olmasını temenni ediyorum… Eğer öyle değilse bu 20 milyar doları ve başka projelerinizi şu kriz bitene kadar ötelerseniz sanırım çok daha iyi olacak.. Sakın size ve mahiyetinizdeki devlet büyüklerine akıl falan vermeye çalıştığımı zannetmeyin.. Benimkisi önce farz olanıdır, tıpkı mezhebimin bana emrettiği gibi saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN