• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

BERAT KANDİLİNİN ARDINDAN

Reklam
, 0 Yorum

Bir Berat Kandilini daha idrak ederek tüm İslam aleminde olduğu gibi ilimizde de camileri ve mescitleri doldurduk. Okunan Mevlidi Şerifleri Kuran’ı Kerimleri dinledik. Okunan hatmi şeriflerin dualarına iştirak ettik. Kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve tüm İslam alemi, hatta bütün dünya için yüreğimizin derinliklerinden kopup gelen dualar dudaklarımızın arasından arşa yükseldi.

Siirt’te Çarşı Hacı Abdulhakim Sancak, Ensar, Halid Bin Velid Hz., Bahçelievler ve Valide Camii başta olmak üzere büyük cami ve mescitler leba leb dolmuştu. Yaşlısı, genci on binlerce hemşerimiz bu kutsal mekanları doldurarak bir iki saatliğine de olsa kendilerini  dünyanın sorunlarından ve gailesinden sıyırmaya çalıştılar. Yukarıda belirttiğim üzere geceye yüreklerden gelip dudaklardan dökülen dualar damgasını vurdu.

Umarım, bu dualarımız kabul olmuştur. Umarım, yüce yaradan bu gecenin hatırına ilimizin, ülkemizin ve özellikle  neredeyse her bir bölgesi kan gözyaşı ve ıstırapla dolu olan İslam aleminin çektiği sıkıntıları sona erdirir. Tabiri caizse İslam alemi kendisine gelir ve eski ihtişamlı yıllarına döner. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya örnek olur.

Umarım, kişisel bazda çekilen sağlık, ailevi ve işle ilgili sorunlar sona erer. Umarım, bu gecenin hatırına sayıları on milyonu aşan işsizimiz iş bulur, aş bulur. Umarım, hastalarımız şifa bulur.Umarım, ailevi sorunlar sona erer.Umarım, anne ve babalar eskiden olduğu gibi evlatlarına şefkat ve sevgiyle  sahip çıkar, evlatlarda anne  ve babalarına sonsuz bir saygı ve sevgi ile karşılık verirler.Umarım, bu gecenin hatırına hem ahretimiz hem de dünyamız arzu edilen bir konuma gelir.

Bu arada Orman İşletme Müdürlüğü bu güzel gecenin fazilet ve bereketini güzel bir hareketle taçlandırdı. Bu müdürlüğün personellerinden oluşan bir ekip,  Yenimahalle’deki Halid Bin Velid Hz. camiinde Mevlid Kandilini takip eden vatandaşlara fidan dağıtımı gerçekleştirdi. Kıyamet koptuğu anda bile elinizdeki fidanı dikin diye emreden bir dinin mensuplarına aslında verilebilecek en güzel hediye verilmiş oldu.

Dileğim, bu dağıtım işinin yalnız bir cami ile sınırlı bırakılmaması. Bundan sonra fidan dikim mevsimine denk gelecek kutsal gecelerde bu dağıtım işinin merkezi bütün camilerde sağlanmasında büyük yarar vardır.

Berat Kandilinizi bir kez daha kutlarken, on bir ayın sultanı Ramazana da şimdiden hoş geldin diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN