• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BİR GARİP RAMAZAN, BİR GARİP BAYRAM!

Reklam
, 0 Yorum

2020 yılının Ramazan’ı BİR GARİP OLDU! Bu yılın Ramazan günlerinin ve gecelerinin ne tadı vardı, ne tuzu! Oysa Ramazan günleri öğle ve ikindi namazlarını müteakip okunan mukabeleleriyle, iftar saatinde camilerde ikram edilen hurmasıyla, zemzemiyle, gül suyuyla, yatsı namazını müteakip kılınan TERAVİH NAMAZLARIYLA, namaz aralarında okunan ilahileriyle, namazı müteakip muhtelif mahfillerde düzenlenen sohbet toplantılarıyla, sahur vakti tabur seslerinin etrafı çınlatmasıyla, davulcunun maniler eşliğinde çaldığı davuluyla bir başka olurdu. Adeta, hayatımıza renk katardı.

Evet, 2020 yılının Ramazan’ı gerçekten BİR GARİP OLDU. Öyle anlaşılıyor ki, BAYRAMI DA BİR GARİP OLACAK!

Bu yılın Ramazan Bayramı arifesi dahil 4 gün süreyle SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR! Gitmeyeceksin, gelmeyeceksin, evde oturup pinekleyeceksin. Ne elini öptüğün olacak, ne elini öpen. Ne gelen olacak, ne giden. İyi ki GÂVUR İCADI dediğimiz bu cep telefonları var. Yakınlarımızla, dostlarımızla, tanıdıklarımızla, hatta başka illerde ikamet ediyorlarsa ailemiz fertleriyle bile ancak cep telefonlarıyla mesajlaşarak ve görüntü aramalar yaparak hasret gidermeğe, bayram kutlamalarını elden geldiği kadar gerçekleştirmeğe çalışacağız.

Adına KORONAVİRÜS denilen bu pandemi insanlığın başına belâ oldu. Üçüncü Dünya Savaşı olsa, inanın bu pandemi kadar etkili olmazdı. Ekonomi çöktü, işsizlik tavan yaptı. Salgından ölenlerin sayıları yüzbinlerle ifade ediliyor. 22 Mayıs 2020 günü itibarıyla Türkiye’de hayatını kaybedenlerin sayısı 4.250, Dünya genelinde pandemiden ölenlerin sayısı 350 bine ulaşmış bulunmakta.

Evet, 2020 yılı Ramazan’ı gerçekten de çok garip oldu. İslâm âlemi ilk defa böyle tatsız, tuzsuz bir Ramazan yaşadı. Bayramı da tatsız, tuzsuz geçecek…

YÜCE RABBİMDEN DİLEĞİM, bütün insanlık âlemini bir an önce BAYRAMLARIMIZI GERÇEK ANLAMDA BAYRAM OLARAK KUTLAYACAĞIMIZ GÜNLERE KAVUŞTURSUN. CÜMLE OKURLARIMIZIN, SİİRTLİ HEMŞERİLERİMİZİN, MÜSLÜMAN MİLLETİMİZİN,  TÜM İNSAN ÂLEMİNİN BAYRAMI YİNE DE KUTLU VE MUTLU OLSUN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN