• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

BİR KOLTUKTA, İKİ KARPUZ!!!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine Millet Meclisi Başkanı sıfatını da taşıyarak girecek olması, son günlerde en çok tartışılan konuların başında gelmektedir. AKP ve MHP’ye (cumhur ittifakı) göre, bu durumun hiçbir sakıncası yokmuş. CHP, İYİ Parti ve HDP’ye göre ise bu durum anayasaya aykırı!

Şimdi biz, işin hukuki boyutunu hukuk adamlarına bırakalım da, atasözlerinden yola çıkarak konuya yaklaşalım. Bilindiği gibi (İKİ KARPUZ, BİR KOLTUĞA SIĞMAZ) şeklinde söylenen bir deyimimiz vardır. Atasözleri, uzun yılların tecrübelerinin sonucu olarak ortaya çıkmışlardır. Bu bakımdan, anlamlarını bilmekte ve tatbik etmekte yarar vardır.

TBMM Başkanı olmak büyük sorumluluklar isteyen bir makamdır. Bu yüce makama günün yirmidört saati bile yeterli olmazken, Sayın Binali Yıldırım, bu çok önemli görevi yanında, bir de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına soyunmuş bulunmaktadır. Bu durumda ya Meclis Başkanlığı görevini ihmal edecek veya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak çalışmalara yeterince zaman ayıramayacaktır. Yani, atalarımızın dikleri gibi, İKİ KARPUZU BİR KOLTUĞA SIĞDIRMANIN İMKÂN VE İHTİMAL YOKTUR! Hem, öyle iki karpuz ki, tekini bile koltuğu altında tutabilmek her babayiğidin kârı değildir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, biz işin hukuki boyutunu tartışacak değiliz. Ancak, iki karpuzun bir koltuğa sığmayacağı anlayışından hareketle, Sayın Binali Yıldırım’a sesleniyor ve diyoruz ki, Meclis Başkanlığı veya İstanbul Büyükşehir adaylığından birini seç! İki karpuzu bir koltuk altına sığdırmaya çalışırsan, ikisini de düşürür ve kırarsın. Sana bir şey olmaz ama olan, yine bu zavallı millete olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN