• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

BİR YERDEN BAŞLANMALI!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’mizin en önemli sorununun ekonomi olduğu, çoğu vatandaşımızın paylaştığı bir görüş olarak ağırlık kazanmıştır. Güçlü ekonomi, her alanda güçlü olmayı sağlayan en önemli faktördür ve uzun yıllar önce tam bağımsızlık ilkelerinin başında geldiğine dikkat çekildiği bilinmektedir.

Ülkemizin güçlenerek küresel bazda söz sahibi olmamızı istemeyenlerin ekonomimizi de hedef aldıkları söylemi gerçeği yansıtıyor ve üzülerek belirtmek gerekir ki, böyle bir hedefin güdülebilmesi nedeni, ekonomik bağımsızlığa gereken önemin verilmeyerek, dış odaklara böyle bir fırsatın verilmiş olmasıdır. Gelinen noktada çıkmaza giren ekonomimizi düze çıkarmak için neler yapılabileceğinin sağlıklı şekilde saptanarak bir an önce yaşama geçirilmesidir ve bu beklentiye yönelik güven veren bir gelişmeye tanık olmamak, üzüntümüzü daha da tırmandırıyor.

Ekonomik sıkıntının aşılması için birlik ve beraberlik içinde çözüm üretmek gerekirken, bunu yapmakla yükümlü olanlar birlikte hareket etme beklentisini, maalesef halen sahiplenmiş değillerdir. Elimizde sihirli bir asa olmadığına göre, gerçekçi önlemleri el birliğiyle alma duyarlılığı içine girmek, ülke yönetiminde söz sahibi olanların öncelikli görevleri olmalıdır ve sağduyu sahibi tüm vatandaşlarımız kendilerinden bunu beklediklerini belirtirlerken; “Ülke yönetiminde söz sahibi olanların ekonomik soruna birlikte çözüm üretmelerini istemek, en doğal hakkımızdır..” diyorlar.

Birilerinin ekonomimizi hedef aldıkları dile getirilirken, bu hedefi güdenleri hüsrana uğratmak için artık bir yerden başlamak kaçınılmazlık arz ediyor ve bu görüş içinde, savurganlıkları önleyecek önlemleri gecikmesiz şekilde devreye sokmanın çok isabetli sonuçlar vereceğine dikkat çekmek isterim. Ülkemiz ekonomisine her alanda büyük zarar veren savurganlıklar vardır ve sayın ilgililer de söz konusu savurganlıkların neler olduğunu herkesten daha iyi bilirler sanırım. O halde, ekonomiyi düze çıkarmak için hemen yaşama geçirilebilecek olan savurganlıkların önlenmesi beklentisine sahip çıkılmalıdır. Savurganlıkları asgari düzeye indirgeyecek önlemler alınmadıkça, sözü edilen diğer önlemler, halkımızı tatmin etmekten uzak kalacaktır. Şu halde, vatandaşlarımızın da duygularına tercüman olarak savurganlıkları durdurmaya yönelik kararlar hemen alınsın diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN